Najspektakularnije Utakmice FIFA-inog Svjetskog Kupa

Sadržaj:

Spektakularne nogometne utakmice mogu se nazvati i tvrdoglavim obračunima s obiljem golova, i igrama u kojima su izvojevane velike pobjede. Od 64 utakmice završenog svjetskog nogometnog prvenstva u Brazilu, može se izdvojiti nekoliko posebnih susreta.

Najspektakularnije utakmice FIFA-inog svjetskog kupa 2014

Brazil - Njemačka (1 - 7)

Najrazornijom pobjedom na Svjetskom prvenstvu 2014. godine može se smatrati uspjehom njemačke reprezentacije u polufinalnoj utakmici protiv ekipe domaćina Svjetskog prvenstva, Brazila. Nijemci su Južnoamerikancima nanijeli porazan poraz rezultatom 7 - 1. Značajno je da je prva polovina sastanka završila rezultatom 5 - 0. Uz to, treba napomenuti da je njemački tim bio u stanju postići pogodak pet puta za 18 minuta (od 11. do 29. minute prvog poluvremena). Ovaj poraz bio je najveći za brazilsku reprezentaciju u povijesti.

Španjolska - Nizozemska (1 - 5)

Jedna od prvih utakmica na turniru između vrhunskih rivala također je završila slomljivim rezultatom. Nizozemska je Španjolcima nanijela zapanjujući poraz 5 - 1. Prvo poluvrijeme završilo je neriješeno, dok su u drugom dijelu Nizozemci slomili protivničku odbranu, postigavši četiri neodgovorena gola.

Australija - Nizozemska (2 - 3)

Još jedna utakmica u fazi grupne faze između Holandije i Australije završena je velikim rezultatom. Gledaoci su mogli vidjeti pet postignutih golova. Tokom sastanka, obje ekipe su imale prednost u rezultatu. Prvo su igrači Holandije poveli, ali u drugom poluvremenu van Gaalovi ljudi su morali da se nadoknade. Zasluge potonjih, nisu samo to učinili, već su i uspjeli izvojevati snažnu pobjedu 3 - 2.

Nigerija - Argentina (2 - 3)

Utakmica između Nigerije i Argentine takođe je pokazala pet postignutih golova. Događaji u meču počeli su se razvijati vrlo brzo. Isprva su Nigerijci priznali u 3. minuti, ali već u 4. su uzvratili. U zgusnutom vremenu prvog poluvremena, Messi je slobodnim udarcem ponovo doveo Južnoamerikance naprijed. Početak drugog dijela susreta obilježio je pogodak Nigerije, ali gotovo odmah (u 50. minuti) Argentina je ponovo povela. Konačni rezultat je pobjeda Argentinaca od 3 - 2.

Gana - Njemačka (2 - 2)

Jedan od najsjajnijih susreta koji je završio neriješenim rezultatom bila je utakmica između Ganaca i Nijemaca. Njemački nogometaši su tek u drugom poluvremenu uspjeli izaći ispred, ali su potom dva puta priznali. Sljedeća senzacija prvenstva se spremala. Ali njemački igrači nisu se složili s tim. Uspjeli su poravnati rezultat, što je odredilo konačni rezultat utakmice između Gane i Njemačke (2 - 2).