Glavne Senzacije Početka Svjetskog Prvenstva U Brazilu 2014. Godine

Sadržaj:

Prvo kolo u osam grupa Svjetskog kupa završeno je u 16 utakmica. Gledatelji su mogli vidjeti sve 32 reprezentacije u akciji. Ne bez nekih senzacija na startu prvenstva, koje čine turnir još zanimljivijim. Postoje tri utakmice čiji su konačni rezultati iznenadili čitav nogometni svijet.

Sensacii_chempionata_mira

Urugvaj - Kostarika (1-3)

U meču između aktuelnih prvaka Južne Amerike i reprezentacije Kostarike malo je tko mogao predvidjeti konačni rezultat. Urugvajski tim ima sjajne igrače koji igraju u najboljim fudbalskim klubovima u Evropi. Samo ime Edinsona Cavanija sposobno je zastrašiti svaku neprijateljsku odbranu. Međutim, nogomet je toliko zanimljiv da je nemoguće precizno predvidjeti ishod meča. Nakon prvog poluvremena favoriti su pobijedili sa 1 - 0, ali u drugih 45 minuta uspjeli su primiti tri puta. Štoviše, nakon primljenih golova, Urugvajci nisu našli snage da stvore oštrinu na vratima reprezentacije Kostarike. Rezultat utakmice postao je prava senzacija na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, pokazujući da favoriti ne osvajaju uvijek sigurne pobjede.

Španjolska - Nizozemska (1 - 5)

Aktuelni svjetski prvaci i pobjednici na posljednja dva evropska prvenstva smatraju se favoritima na bilo kojem turniru. Na utakmici Španija - Holandija, obje ekipe su trebale imati sjajan nogomet. To je uočeno u prvom poluvremenu meča u El Salvadoru na stadionu Fonte Nova. Međutim, drugo poluvrijeme bilo je potpuno nepredvidljivo. Holanđani postižu četiri gola bez odgovora protiv španskog tima. Vladajući svjetski prvaci nisu samo pretučeni, već su rastavljeni dio po dio. Moglo bi se pretpostaviti da je Holandija pobjedila, ali takav rezultat smatrao se nezamislivim. Klasa naredbi nije toliko različita. Ovaj meč bio je prvi pravi poraz i pokazao je da u Španiji nije sve tako dobro i bez oblaka u organizaciji turnira.

Njemačka - Portugal (4 - 0)

Još jedan poraz u meču vrhunskih evropskih timova dogodio se na već poznatom stadionu Fonta Nova u El Salvadoru. Nekoliko dana ranije, Holanđani su se u ovoj areni obračunali sa Španijom. Sad su na red došli Nijemci. Njemačka reprezentacija uništila je Portugal. Konačni rezultat 4: 0 dokaz je da su Nijemci gotovo glavni favoriti na Svjetskom prvenstvu u Brazilu. Cristiano Ronaldo nije mogao ništa pokazati na meču, a njegov tim izgledao je neočekivano izblijedjelo. Već u prvom poluvremenu Nijemci su lako postigli tri gola, a u drugom dijelu susreta još jednom su uznemirili Portugalce. U ovoj je utakmici prvi hat trick u prvenstvu izvukao Thomas Müller. Konačni slamajući rezultat u korist Njemačke može se pripisati senzaciji početka Svjetskog prvenstva, utoliko što se od Portugala očekivala svjetlija igra.