Ruska Biatlonska Reprezentacija Zauzela Je četvrto Mjesto U Mješovitoj štafeti Na Pokljuci

Sadržaj:

2. decembra 2018. godine ruski sportisti bili su blizu pobjede u mješovitoj štafeti Svjetskog kupa u biatlonu na Pokljuci. Uprkos relativno dobrom učinku, nisu uspjeli ući među prva tri. Šta je prouzrokovalo tako neuvjerljiv rezultat našeg tima? Možda je bilo potrebno zameniti sportiste u fazama takmičenja?

biatlonci na streljanju sklona

Irina Starykh, Ekaterina Yurlova - Perkht, Dmitry Malyshko, Alexander Loginov kandidovali su se za rusku reprezentaciju. Po tradiciji su sve reprezentacije imale jake sportaše. Prije starta bilo je moguće predvidjeti ko će biti favorit. Bili su to Talijani Vitozzi, Wierer, Hofer, Windisch, predstavnici Francuske Bescon, Breza, Martin Fourcade, Destieux.

biatlonci se penju uzbrdo

Prva faza

Nakon starta, Lisa Vitotsi i Bescone su povele. Starikh je trku započela slabo, ali se rehabilitirala u drugom krugu. Smanjila je zaostatak od prvog broja sa 13 na 7 sekundi.

Finska je bila vodeća u prvom segmentu takmičenja. Nakon nje u tabeli rezultata mješovite štafete nalaze se Francuska i Italija. Irina Starykh jedva je stigla do cilja i predala palicu Yurlova-Perkht. Ekaterina je u trku ušla peta, 16,5 sekundi iza vodeće.

Druga faza

Finska je izašla ispred. To je olakšano kompetentnim radom finske žene Kaise Makaryainen. Stalno je vodila scenu. Najbliži joj je bio Italijan sa gubitkom od 29 sekundi. Francuskinja je izgubila od finske biatlonke 39. Ekaterina Yurlova je iskreno loše nastupila. Izgubila je 1,10 sekundi od lidera. Katya je ciljnu liniju prešla na šestoj poziciji.

predajući palicu članu svog tima

Treća faza

Iz ruske biatlonske reprezentacije na stazu je izašao Dmitrij Mališko. Uspio je smanjiti zaostatak sa finskim liderima na 6 sekundi. Martin Fourcade je izvrsno pucao na okretu i poveo u trci. Pretekao je Fina Seppäläa, koji je neuspjelim šutem prelomio cijelu utakmicu za svoj tim.

Četvrta faza

Francuska je na tabeli mješovite štafete vremenom zauzela prvo mjesto. Slijedile su Švicarska, Italija, Finska. Loginov je preuzeo palicu od Malyshko-a peti. Martin Fourcade, Destieux, Finello, Hindesalo borili su se za medalje. Francuz je izborio ovo rivalstvo. Na samom početku nastupa prestigao je Švicarca Finella za 35 sekundi.

Švicarska reprezentacija zauzela je drugo mjesto na tablici mješovite štafete. Talijani su na trećoj liniji. Predstavnici Ruske Federacije uspjeli su se popeti tek na četvrtu poziciju, zaostajući za liderima 1,17 sekundi.

rivalstvo biatlonaca na daljinu

Rezultati mješovite štafete na slovenačkoj Pokljuki ne mogu se nazvati uspješnima za rusku biatlonsku reprezentaciju. Međutim, naši momci uspjeli su nadmašiti vrlo jake timove iz drugih evropskih timova. Moramo vjerovati da će naši biatlonci naći snage, motivacije i moći će se natjecati za medalje Svjetskog kupa.