Ko Je Postao Pobjednik MFM-2015 Hokeja

U noći 6. januara po moskovskom vremenu u Torontu se odigrala glavna utakmica godine za hokejaše mlađe od 20 godina. Završni sastanak Svjetskog prvenstva okupio je omladinske selekcije Rusije i Kanade.

Ko je postao pobjednik MFM-2015 hokeja

Prvi period finalne utakmice počeo je depresivno za ruski tim. Manje od tri minute igre, Kanađani su dva puta uznemirili našeg golmana. Istakli su se Decler (23. sekunda) i Paul (na semaforu je bilo računano vrijeme 2:32). Nakon postignutih golova, Kanađani nisu oslabili nalet na vratima ruskih hokejaša, ali prekomorski igrači se nisu uspjeli istaknuti u prvom periodu. Ruska reprezentacija je, naprotiv, u 10. minuti mogla odigrati jedan gol. Branitelj Yudin se istakao.

U drugoj trećini Rusi su vrlo aktivno krenuli, ali u 26. minuti Mac David je iskoristio grešku naših igrača u smjeni i, iskočivši jedan na jedan, poslao treći pak u gol ruske reprezentacije. Tada su Kanađani mogli još dva puta postići pogodak, dovodeći rezultat do poraznih - 5: 1. Istakli su se Domi (28. minuta) i Reinhart (33. minuta). Nakon takvog proboja kanadske reprezentacije, Rusi su pokazali pravi borbeni karakter, na čemu bi štićenici Valery Bragin trebali biti duboko zahvalni. Na kraju perioda, naši se hokejaši vratili u utakmicu, postigavši tri gola. Golove su postigli Barbašev, Tolčinski i Goldobin. Drugi i treći pogodak ruske reprezentacije odvojeni su za samo 32 sekunde (to se dogodilo u 35. minuti meča). Već u 38. minuti susreta ruski hokejaši smanjili su zaostatak na minimum. Drugi segment utakmice završen je rezultatom 5: 4 u korist kanadske reprezentacije.

U trećem periodu Rusi su požurili da se nadoknade, ali snaga više nije bila dovoljna. Sastanak je završen prednošću domaćina Svjetskog prvenstva, što je omogućilo omladinskom timu Kanade da postane pobjednik MFM-a 2015.

Konačni nastup ruske reprezentacije može se opisati kao uspješan. Uprkos porazu u finalu, ruska reprezentacija pokazala je vještinu i karakter. Najprikladnijom definicijom učinka reprezentacije Valerija Bragina možemo se nazvati riječima izvanrednog hokejaša našeg doba Pavela Datsyuka, koji je na kraju MFM-a 2015 komentirao: „Ponosni smo na našu omladinsku hokejašku reprezentaciju! !!”.