Koji Je Od Učesnika Finala Eura 2012. Postao Najpopularniji Na Runetu

Završni turnir Evropskog nogometnog prvenstva UEFA EURO 2012 ™ Poljska-Ukrajina održan je u Kijevu 1. jula 2012. Reprezentacije Španije i Italije borile su se za najviše priznanje. Yandex je identifikovao TOP-5 najpopularnijih fudbalera u finalnoj utakmici.

Koji je od učesnika finala Eura 2012. postao najpopularniji na Runetu

Na petom mjestu je bio Andrea Pirlo, italijanski veznjak. Već u drugoj minuti utakmice primio je pas protivničkog šesnaesterca, ali neprecizno šutirao. Potresni trenuci uz učešće fudbalera dogodili su se više puta u obje polovine obračuna. Prema kompaniji "Yandex", ljudi su aktivno reagovali na takve događaje, obraćajući se pretraživaču za dodatne informacije.

Četvrti red počasne liste zauzeo je Iker Casillas - golman španskog tima. Iskusni golman zaslužuje posebnu pažnju zbog svojih besprijekornih performansi tokom meča. Najdirniji trenutak bio je u 52. minuti, kada je italijanska reprezentacija dobila priliku za gol, ali nogometaš nije mogao pobijediti Casillasa jedan na jedan. Bilo je puno opasnih trenutaka u prvom poluvremenu, ali golman je uvijek pomagao.

Na trećem mjestu je vratar talijanske reprezentacije Gianluigi Buffon. Na samom početku drugog poluvremena spasio je momčad od naizgled neizbježnog gola. Do kraja meča, talijanska obrana potpuno se srušila, a vratar je očajnički želio spasiti momčad od poraznog poraza. Iako je finale završeno sa 4: 0 u korist španske reprezentacije, golman je zaradio poštovanje publike.

Drugo mjesto na postolju zauzeo je španski napadač Fernando Torres. Ovaj fudbaler je u 84. minuti pogodio protivnički gol. Ukupno je postigao tri gola tokom UEFA EURO 2012. Samo šest sportista koji su učestvovali u različitim fazama turnira mogu se pohvaliti takvim postignućem. Znakovito je da je Torres ušao na teren tek u 75. minuti finalne utakmice.

Prvo mjesto na TOP-5 listi ima talijanski napadač Mario Balotelli. Profesionalac je takođe jedan od šest najboljih igrača koji su postigli tri gola na UEFA EURO 2012 ™ Poljska-Ukrajina. Nažalost, nije uspio postići gol u finalu, ali je više puta postao sudionik akutnih situacija na protivničkom golu.