Svjetsko Prvenstvo 2014. U Fudbalu: Rezultati Devetog Dana Igre

20. juna na fudbalskim terenima Brazila odigrale su se sljedeće tri utakmice svjetskog fudbalskog prvenstva. Sastale su se ekipe iz grupa D i E. Sve utakmice bile su važne za nacionalne timove na turniru. U jednoj od igara dogodila se senzacija, koja već sada izgleda kao obrazac.

Svjetsko prvenstvo 2014. u fudbalu: rezultati devetog dana igre

Prva utakmica devetog dana Svjetskog kupa bila je utakmica koja se odvijala po nepodnošljivoj vrućini u gradu Recife. Reprezentacije Italije i Kostarike ušle su na zeleni travnjak. Bila je to najgora utakmica Talijana u posljednjih nekoliko godina. Ekipa koja je u prvom kolu savladala Englesku izgledala je ne samo skromno, već bespomoćno. Kostarikanci su napali veće i opasnije. Iako je Supermario imao dva svoja trenutka, napadač Talijana ih nije realizirao. Na kraju poluvremena Kostarika je povela. Ovaj gol je bio jedini na meču. U drugoj polovini sastanka Talijani su i dalje bili bespomoćni, a igrači Kostarike formalizirali su svoja prava da napuste smrtnu grupu, čineći senzaciju.

U drugom meču dana publika je vidjela najviše golova. Tako je francuska reprezentacija poslala pet golova švicarskom golu. Potonji također nisu otišli s nulom u koloni postignutih golova. U gradu Salvadoru, na stadionu, gledaoci su u zadnjim minutama vidjeli dva gola Švajcarca. Konačni rezultat od 5 - 2 u korist Francuske pokazuje da Francuzi u prve dvije utakmice bez problema osvajaju šest bodova. U posljednjem kolu grupne faze, svjetski prvaci iz 1998. godine trebaju igrati s reprezentacijom Ekvadora, dok će se Švicarska morati boriti s Hondurasom.

U završnom susretu dana igre u kvartetu E, Ekvadorci su bili jači od reprezentacije Hondurasa. Konačni rezultat utakmice je 2 - 1 u korist Južnoamerikanaca. Reprezentacija Ekvadora izvojevala je voljnu pobjedu, momčad je bila inferiorna od Hondurasa 0 - 1. Gledatelji su vidjeli sljedeće golove Ennera Valencije. Ekvadorski napadač u postignutim golovima i dalje je u vodećoj grupi strijelaca u prvenstvu. Enner Valencia postigao je dupli rezultat u igri koja se razmatra.