Svjetsko Prvenstvo 2014. U Fudbalu: Rezultati Sedmog Dana Igre

Sedmog dana igre na Svjetskom prvenstvu u Brazilu održana su tri redovna sastanka. U drugom kolu reprezentacije Holandije Australije, Španije, Čilea, Kameruna i Hrvatske igrale su u skupinama A i B. Prema rezultatima igara, neke ekipe su već izgubile šanse za plasman u play-off fazu.

Sedmoy_deni_

Prva utakmica 18. juna bio je susret u Porto Alegreu između Holandije i Australije. U igri je postignuto 5 golova, publika je vidjela pravu fudbalsku gozbu sa pivarskom senzacijom i izvanrednom vještinom mnogih igrača. Nizozemska reprezentacija uspjela je pobijediti predstavnike zelenog kontinenta rezultatom 3 - 2. Robben je prvi poslao loptu u protivnički gol, ali tada su i sami Holanđani primili vrlo lijepu loptu. Tim Cahill je ubacio sa prečke i poslao loptu u gol. U drugom poluvremenu Australci su poveli, ali holandska reprezentacija nije mogla samo da se nadoknadi, već i da izađe ispred. Konačni rezultat na semaforu 3 - 2 u korist Holandije šalje Australce da spakuju kofere, a holandska reprezentacija takmičit će se sa Čileom za prvo mjesto u grupi B. Australija ostaje posljednja utakmica sa španskim timom.

Legendarni stadion Maracanã svjedočio je još jednom neuspjehu španske reprezentacije. U utakmici protiv Čilea odlučeno je pitanje koja će se od ove dvije momčadi nastaviti boriti za izlazak iz skupine. Već u prvom poluvremenu Južnoamerikanci su dva puta pogodili vrata španske reprezentacije, što je oduševilo navijače stadiona u Rio de Janeiru i sve one koji su bili zabrinuti za Čile ili navijali za Španiju. U drugom poluvremenu, svjetski prvaci 2010. godine pokušali su otisnuti vrata Claudia Brava, ali to se nikada nije dogodilo. Konačna pobjeda čileanske reprezentacije 2 - 0 ne ostavlja šanse Španiji koja će turnir napustiti prije roka nakon grupne faze. Čileanci će se suprotstaviti Holandiji za prvo mjesto u grupi B.

Finalni meč sedmog dana igre bio je susret u Manausu, gdje je hrvatska reprezentacija pobijedila Kamerun. Utakmica je ostala zapamćena po četiri gola Europljana. Sve što su Afrikanci mogli odgovoriti bila su četiri crvena kartona, koja su primili igrači Kameruna. Sada Hrvati imaju dobre šanse za plasman u grupu A. U posljednjem kolu igraju s Meksikom, a Brazil će testirati Kamerunce.