Juventus - Inter: Rezultat Utakmice 1/2 Talijanskog Kupa

Sadržaj:

2. februara odigrala se prva utakmica 1/2 italijanskog kupa između Juventusa i Intera. Napadač Juventusa Cristiano Ronaldo uspio je dvaput postići gol.

Juventus - Inter: rezultat utakmice 1/2 talijanskog kupa

Nedavno je završena prva utakmica 1/2 talijanskog kupa između torinskog "Juventusa" i milanskog "Intera". Pokazalo se da je igra bila prilično intenzivna i zanimljiva.

Istorija talijanskog kupa

Talijanski kup turnir je koji se svake godine održava među talijanskim klubovima. Po prvi put se ovaj turnir održao 1922. godine. Najnaslovljeniji tim ovog turnira je Juventus (13 trofeja). Takođe bih napomenuo da je torinski klub 4 sezone zaredom osvajao talijanski kup (2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018), u to vrijeme glavni trener bio je Massimiliano Allegri.

Slika
Slika

Četvrtfinale obje ekipe

U 1/4 talijanskog kupa "Juventus" je samouvjereno pobijedio klub iz grada Ferrare "SPAL" - rezultat utakmice (4: 0), u meču su uspjeli briljirati: Morata (Juventus), Frabotta (Juventus), Kulusevski (Juventus), Chiesa (Juventus).

Inter je odigrao utakmicu 1/4 kupa sa liderom Serije A - Milanom, porazivši protivnike rezultatom (2: 1), istakli su se u meču: Ibrahimović (Milan), Lukaku (Inter), Eriksen (Inter).

Slika
Slika

Rezultati sastanka timova

Na domaćem stadionu Intera (Giuseppe Meazza) održana je prva utakmica od 1/2 talijanskog kupa. Utakmica je bila prilično napeta, obje ekipe su se borile do posljednjeg minuta utakmice, niko nije želio izgubiti. Prilično brz pogodak (9 minuta) postigao je napadač milanske ekipe - Lautaro Martinez (transfer - Nicolo Barella), Juventus je uspio odgovoriti tek u 26. minuti meča, napadač Cristiano Ronaldo vješto je izveo penal i izvodio rezultat jednak (1: 1). Sljedeći pogodak postignut je u 35. minuti susreta, Cristiano Ronaldo iskoristio je grešku golmana Intera i postigao pogodak u prazne mreže, rezultat je do kraja utakmice ostao u korist Juventusa - 2: 1. Ako uzmemo u obzir statistiku utakmice, onda je ona sljedeća: udarci - 11/8 (Inter), udarci u gol - 5/6 (Juventus), slobodni udarci - 12/18 (Juventus), korneri - 4/2 (Inter), žuti kartoni - 3/6 (Juventus).

Slika
Slika

Intervjui glavnog trenera nakon meča

Trener Intera Antonio Conte - „U stvari, sve smo napravili sami. Juventus je iskoristio dvije naše jednostavne greške za postizanje pogotka. Moramo bolje implementirati trenutke, stvorili smo ih puno. Protiv Juventusa takve šanse treba iskoristiti. Performanse su bile odlične, samo je rezultat bio loš. Ovo je vrlo razočaravajuće, zaslužili smo mnogo, mnogo više od onoga što je na kraju izašlo. Juventus nije stvorio gotovo ništa, ne sjećam se da je Handanović spasio, rekao je glavni trener milanskog tima.

Glavni trener Juventusa Andrea Pirlo - “U meču s Interom u ligi nismo bili svoji, posrnuli smo. Ali ispostavilo se da je to bila vrijedna lekcija za nas. Radili smo na greškama koje smo napravili u toj utakmici. Ovo je tek prva utakmica, nismo još ništa postigli. To dokazuje da je, ako smo potpuno fokusirani, bilo kojem protivniku teško igrati s nama. Znamo svoje snage. Nije lako održavati intenzitet kada igrate skoro svaki dan. Vidio sam sjajnu reakciju tima kada smo primili. Naš tim je pun šampiona i mora to iskoristiti."

Podsjetio bih da će se druga utakmica talijanskog Kupa 1/2 održati na stadionu Juventusa 9. februara.