Ruski Skijaši Osvojili Su Olimpijski Maraton Na 50 Km

Posljednji dan takmičenja bio je trijumfalni za ruske skijaše. Napokon, sportisti su mogli zauzeti čitav postolje, dobivši bronzane, srebrne i zlatne medalje.

Ruski sportisti zauzeli su sva počasna mesta

Tako su XXII Olimpijske igre, koje su održane u Rusiji, završile. Na početku takmičenja niko nije mogao zamisliti da će ova Olimpijada biti jedna od najuspješnijih za ruski tim posljednjih godina. Sada sa sigurnošću možemo reći da će Rusija zauzeti prvo mjesto u neslužbenom poretku medalja. Bukvalno u posljednja tri dana igara ruski sportisti napravili su veliki proboj, donijevši timu nekoliko zlatnih medalja odjednom.

Posljednji dan takmičenja ruski navijači dugo će pamtiti. Napokon, upravo je na današnji dan odigran set medalja na najprestižnijoj i najtežoj skijaškoj trci - maratonu slobodnim stilom na 50 km. Na Dan branitelja domovine ruski skijaši uspjeli su postići pravi muški podvig - samo su se ruski sportisti popeli na postolje.

Utrka je bila zanimljiva do posljednjih minuta takmičenja. Tek u posljednjim metrima daljine skijaši su uspjeli riješiti spor oko medalja. Tako je Aleksandar Legkov prvi došao u cilj. Drugo i treće mjesto utvrđeno je uz pomoć foto finiša, što je rezultiralo time da je Maxim Vylegzhanin bio samo 0,1 sekundu ispred Ilye Chernousova. Posljednji pobjednik ruskog skijaškog maratona bio je Mihail Ivanov, koji je zlatnu medalju dobio 2002. godine. Zahvaljujući ovoj trijumfalnoj pobjedi, ruski tim je osigurao ranu pobjedu u smislu broja osvojenih medalja.

Dvostruko je ugodno što će medalje biti dodijeljene pobjednicima na završnoj svečanosti Olimpijskih igara. Na stadionu će se odjednom uzdići tri zastave ruske reprezentacije, ovo je pravi trijumf i završni akord na ovoj Olimpijadi. Napokon, Rusija je mogla dokazati čitavom svetu da je sposobna ne samo da organizuje najveće igre u istoriji, već i da je vredna pobede.