Kako Je Američki Tim Igrao Na FIFA-inom Svjetskom Prvenstvu 2014. Godine

U najnovijem svjetskom nogometnom prvenstvu uvijek učestvuje američka reprezentacija. Razina fudbala u Sjedinjenim Državama raste svake godine. To objašnjava veće širenje ovog sporta u zemlji, kao i neke uspjehe američkih fudbalera na svjetskoj sceni. Na Svjetskom prvenstvu 2014. u Brazilu američki tim izgledao je vrlo dostojanstveno.

Kako je američki tim igrao na FIFA-inom svjetskom prvenstvu 2014. godine

Amerikanci su bili u teškoj grupi na FIFA-inom svjetskom prvenstvu u Brazilu. Rivali američkoj reprezentaciji u grupnoj fazi turnira bili su Nijemci, Portugalci i Ganci.

Prvi meč na turniru za Amerikance obilježila je pobjeda 2: 1 nad reprezentacijom Gane. Štoviše, u ovoj utakmici Amerikanci su postigli najbrži gol u čitavom prvenstvu (nije prošao ni minut od početka susreta). Afrički nogometaši mogli su se nadoknaditi, ali Amerikanci su ipak oduzeli pobjedu u posljednjim minutama i stekli važna tri boda.

U drugom meču američkoj reprezentaciji suprotstavio se Portugal. Utakmica je završena neriješenim rezultatom (2 - 2). U ovom meču Amerikanci su trebali pobijediti, ali Europljani su u posljednjih nekoliko minuta izvukli neriješen rezultat.

U finalnoj utakmici grupne faze američki tim sastao se sa igračima iz Njemačke. Neki su vjerovali da će utakmica biti nezanimljiva, jer su, u slučaju neriješenog rezultata, obje ekipe osigurale svoj izlazak iz skupine. Nije se dogodilo nerešeno Njemačka reprezentacija pobijedila je s minimalnim rezultatom (1 - 0). Međutim, četiri boda su Amerikancu bila dovoljna za plasman u doigravanje s drugog mjesta u grupi. Oni su bili ispred Portugala po razlici između postignutih i primljenih golova.

U 1/8 finala američki tim sastao se s belgijskim timom. 90 minuta utakmice završeno je neriješenim rezultatom bez golova. Tek u produžetku je utvrđen pobjednik, koji je postao evropski nogometaš (2 - 1). Amerikanci su u tom meču izgledali vrlo dostojanstveno, iako je postojala definitivna prednost evropskih igrača.

Konačni rezultat američkog tima smatra se vrlo dostojnim. Ekipa je iz teške grupe mogla da se plasira u doigravanje na svjetskom prvenstvu, gdje je izgubila samo u produžecima.