Kako Je Zenit Odigrao Svoj Prvi Meč U Sezoni Lige Prvaka 2014-2015

Zenit iz Sankt Peterburga je 16. septembra odigrao prvu utakmicu u grupnoj fazi sezone Lige prvaka 2014-2015. Rivali su našem klubu igrači Benfice. Utakmica se odigrala u Portugalu.

Kako je Zenit odigrao svoj prvi meč u sezoni Lige prvaka 2014-2015

Ruski tim je vrlo samouvjereno započeo sastanak sa zastrašujućim portugalskim protivnikom. Već u prvim minutama Hulk je opasno servirao u kazneni prostor. Njegov dodatak zamalo je završio golom protiv Benfice. Ovo je bilo prvo upozorenje protiv portugalske odbrane. Nakon još nekoliko minuta, Zenit je ipak postigao gol. Hulk je u 5. minuti primio pametno dodavanje Šatova i poslao loptu u mrežu Arthurovih golova. Ruski tim je poveo 1 - 0. Nakon primljenog gola, igrači Benfice pokušali su pojačati svoje akcije u napadu, ali nogometaši Sankt Peterburga nisu dozvolili protivnicima da učine bilo šta.

Sredinom prvog poluvremena dogodila su se još dva važna događaja. Zbog faula u krajnjem utočištu protiv Danija isključen je portugalski golman, a 22. minuta nakon kornera Witsel je osigurao prednost Zenita. Rezultat je sada 2 - 0. Ovim rezultatom su timovi otišli na odmor.

U drugom poluvremenu igrači ruskog kluba imali su još nekoliko prilika. Međutim, provedba nije uspjela. Hulk je pogodio stativu nakon što je pogodio iz oštrog ugla, Rondon je pucao pored vrata, odlazeći na sastanak sa golmanom. Igrači Benfice nisu imali sjajnih stopostotnih golova. Opasan udarac u glavu Luizao možemo primijetiti tek nakon standarda. Spas Lodygin.

Utakmica je završena sigurnom pobjedom Zenita rezultatom 2 - 0. Igrači ruskog tima pokazali su dobru organizaciju igre i uspjeli su potvrditi svoju klasu.