Svetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Rezultati Sastanka Španija - Holandija

Brazilski grad El Salvador počastvovan je domaćinom jedne od najočekivanijih utakmica grupne faze Svjetskog kupa. 13. juna na stadionu Fonte Nova, koji prima više od 50.000 gledalaca, fudbalski giganti sukobili su se: Španija se suočila sa Holandijom.

Svetsko prvenstvo u fudbalu 2014: rezultati sastanka Španija - Holandija

Prvih 45 minuta igre nije ostavilo ravnodušne navijače zainteresirane za kvalitetan fudbal. Strast, vještina, emocije - sve ovo publika je mogla uočiti u areni u Salvadoru.

Prva prilika za pogodak dogodila se na vratima Španjolaca, ali Sneijder nije uspio realizirati svoju priliku. Aktuelni svjetski prvaci izrekli su svoju sretnu riječ sredinom poluvremena. Odličan prodor u pas holandskog šesnaesterca pretvorio se u pad Diega Coste. Sudija je vidio kršenje pravila i stavio loptu na tačku. Najiskusniji Xabi Alonso nije ostavio šansu golmanu Holandije. Španija je vodila 1 - 0. To se dogodilo u 27. minuti.

Nakon primljenog gola, holandska reprezentacija se poigrala. Kruna Nizozemca bila je zapanjujuća lopta najboljeg strijelca kvalifikacija za Svjetski kup Robina Van Persieja. Nakon jahanja dodavanja s boka, napadač je Casillasa izbacio zamalo sa linije penala. 1 - 1 i svi Holanđani likuju. Ova lopta je bila najljepša u prva tri meča.

Drugo poluvrijeme šokiralo je 48.173 gledatelja na tribinama. Neki su ludo likovali, drugi su užasnuto gledali što se događa. Holanđani su uništili Španiju. Četiri gola bez odgovora protiv Casillasa stvorila su konačni poraz Španjolaca. Nizozemska je pobijedila 5 - 1. Čak ni najsmjelije kladionice nisu mogle zamisliti takav rezultat.

U 53. minuti Arjen Robben postigao je drugi pogodak nakon blistavog dodavanja Blind-a. Stefan de Vrey u 64. minuti standardnom glavom poslao je loptu u mrežu Španjolaca. U 8. minuti, Van Persie je iskoristio Casillasovu pogrešku i postigao pogodak nepristojnim. A poraz je dovršio Arjen Robben koji je u 80. minuti napravio takav skok s centra terena da i sam Sergio Ramos, imajući prednost u daljini, nije imao vremena za Holanđanina. Robben je "ogolio" odbranu Španije i poentirao za 5 - 1.

Ishod sastanka je šokantan. Neuspeh, "smrt" hvaljene "Crvene furije" na terenu, Holanđane je podigao na prvo mesto u grupi sa tri osvojena boda. Španska reprezentacija morat će se rehabilitirati ne samo pred navijačima, već i pred sobom.