Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kako Je Španija Odigrala Posljednju Utakmicu Na Svjetskom Prvenstvu

23. juna u brazilskom gradu Curitiba, španska reprezentacija odigrala je posljednju utakmicu na FIFA-inom svjetskom prvenstvu. Rivali nekada zastrašujućih Španjolaca bila je australijska momčad.

Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2014: kako je Španija odigrala posljednju utakmicu na Svjetskom prvenstvu

Obje momčadi izgubile su sve šanse za nastavak borbe u doigravanju, jer su izgubile prva dva meča u skupini B FIFA-inih svjetskih prvenstava. Stoga je igra Australija - Španija bila više prijateljskog karaktera.

Očekivano, Španjolci su na teren ušli s igračima koji u prethodnim mečevima nisu imali puno vremena za igru. Dakle, publika je vidjela Davida Vilyua, Torresa, Matu kao dio Španije. Treba reći da su upravo ti igrači napravili rezultat na meču.

Prednost u posjedu lopte u prvom poluvremenu, naravno, bila je kod Španjolaca. Međutim, evropski tim uspio je postići gol samo jednom. Istina, cilj se pokazao prelijep. U 36. minuti, nakon preciznog dodavanja u kazneni prostor Australaca, Villa petom postiže prvi gol na sastanku. Bio je to klasik lijepog nogometa, ali nije ništa odlučivao.

Drugo poluvrijeme donijelo je publici još dva gola. Oba gola pripala su vratima Australije. Prvo je u 69. minuti Torres izveden nevjerovatnim dodavanjem na sastanak s australijskim golmanom. Fernando je bio precizan. Španija je vodila 2 - 0. U 82. minuti postigao je pogodak Juan Mata, koji je iz blizine pogodio vrata Australije nakon provjerenog dodavanja iz dubine polja.

Konačni rezultat posljednjeg susreta Španjolaca na Svjetskom prvenstvu u Brazilu je 3 - 0 u korist Europljana. Govoreći o igri Australije, treba napomenuti da su se igrači trudili. Stvarno su pokušali pokazati dobar fudbal, ali Španjolci su bili bolji. Međutim, ovo je mala utjeha za Europljane, koji se kući vraćaju nakon meča, zauzimajući konačno treće mjesto u kvartetu B.