Kako Je Španija Igrala Na FIFA-inom Svjetskom Prvenstvu

FIFA-in svjetski kup u Brazilu 2014. bio je senzacija. Jedan od njih bio je nastup pobjednika svjetskog fudbalskog prvenstva 2010. - španskog tima.

Kako je Španija igrala na FIFA-inom svjetskom prvenstvu 2014

Španjolci su završili na Svjetskom prvenstvu u Brazilu u kvartetu B, koji su stručnjaci nazvali skupinom smrti. Suparnici u grupnoj fazi Špancima bile su reprezentacije Holandije, Čilea i Australije.

Španci su prvu utakmicu na turniru odigrali sa svojim prethodnim rivalima u finalu Svjetskog prvenstva 2010. u Južnoj Africi - holandskom timu. Malo je tko mogao zamisliti da će Španjolci biti tako rastrgani u svim igračkim linijama. Ako rezultat prvog poluvremena nije izazvao puno zbunjenosti (1 - 1), onda je drugo poluvrijeme sastanka šokiralo nogometne profesionalce širom svijeta. Španjolci su izgubili s nepristojnim brojevima na semaforu 1 - 5.

U drugom meču grupne faze, napadači del Bosquea morali su pobijediti beskompromisne Čileance. Međutim, to se nije dogodilo. U ovoj utakmici Španjolci uopće nisu mogli postići gol, ali su dva puta priznali. Konačni rezultat susreta 2 - 0 u korist Čilea ostavio je uglednu Španiju iza strane turnira.

Treća utakmica u grupnoj fazi nije ništa odlučila. Španjolci su izvojevali pobjedu 3: 0 nad Australijom. Ali ovo je bilo dovoljno samo za konačno treće mjesto u grupi B.

Rezultat nastupa španske reprezentacije Španska nogometna federacija ocjenjuje neuspjehom. Sada mnogi fudbalski stručnjaci već ozbiljno govore o činjenici da je španjolska momčad konačno dala titulu najbolje reprezentacije našeg vremena drugim nogometnim reprezentacijama.