Kako Je Ruska Reprezentacija Igrala S Alžirom Na Svjetskom Prvenstvu U Brazilu

Za mnoge ljubitelje ruskog nogometa odlučujuća utakmica na Svjetskom prvenstvu u Brazilu bila je utakmica između ekipe Rusije i Alžira. Sastanak se održao u gradu Curitiba 26. juna. Capellovoj reprezentaciji bila je potrebna pobjeda za nastavak u doigravanju.

Porajenie_Rossii_

Utakmica između Rusije i Alžira započela je dobrim vijestima za ruske navijače. Već u 6. minuti, nakon prekrasnog dodavanja Kombarova s lijevog boka, Kokorin je glavom poslao loptu u prvih devet afričkih vrata. Cilj se pokazao vrlo lijep.

Nakon pogotka, Rusi su pokušali više kontrolirati loptu, ali to nije dovelo do opasnih trenutaka. Drugo poluvrijeme prvog poluvremena već je prošlo uz malu prednost Afrikanaca. Fudbaleri Alžira, uglavnom, pokušavali su da nametnu opasnost na vratima Rusa nakon postavljenih komada. Postalo je upadljivo da su Rusi iznova i iznova gubili konjske lopte. Afrikanci su dva puta opasno udarali glavom u protivnički gol. Prvi put je Akinfeev dobio loptu, u drugom pokušaju afrički igrač je promašio cilj. Sve su to bili opasni pozivi za Ruse.

Napadačka igra ruskog tima u prvom poluvremenu nije se zbrajala. Apsolutno se nema čega zapamtiti osim cilja. Pred kraj prvog poluvremena, obje ekipe su se dosta zbunile, bilo je jasno da u nekim trenucima igračima nedostaje vještina. Zbog toga su gledatelji vidjeli vrlo malo opasnih napada.

Prvo poluvrijeme susreta završeno je s minimalnom prednošću Rusa od 1 - 0, što nije moglo a da ne obraduje navijače pomalo dosadnom igrom.

Drugo poluvrijeme počelo je napadima Rusa. Samedov je imao prekrasnu priliku, ali veznjak ruske reprezentacije nije mogao pobijediti golmana. Tada ruski navijači nisu željeli vjerovati da će ovaj napad biti posljednja opasna prijetnja golu Alžiraca.

Afrički igrači u drugoj polovici sastanka pokušali su stvoriti opasnost na vratima Rusa hranom za konje u kaznenom prostoru, što je na kraju dalo rezultat. Nakon sljedećeg standarda, servis je otišao u kazneni prostor Rusa. Akinfeev nije stigao do lopte na izlazu, a Islam Slimani postao je zli genije Rusije. Afrikanci su izjednačili rezultat. Nerešeno 1 - 1 već je bilo u korist Afrikanaca, a ovaj rezultat mogao bi Ruse poslati kući. Pogodak je zabilježen u 60. minuti utakmice.

Rusima je ostalo još pola sata da postignu pobjednički gol, koji bi mogao dovesti ruski tim u doigravanje u fazi turnira. Međutim, Rusi nisu stvorili niti jedan izuzetno opasan napad. Možemo se samo sjetiti udarca Kerzhakova, ali afrički golman je bez poteškoća parirao loptu.

Alžir je zadnjih 30 minuta utakmice branio s cijelom momčadi, gradeći nekoliko linija obrane. Ruski igrači uvijek iznova nisu mogli proći ni do kaznenog prostora Alžiraca. Bilo je vrlo malo udaraca prema golu. Sve je to unaprijed odredilo konačni ishod sastanka.

Završni zvižduk glavnog suca utakmice zabilježio je rezultat 1 - 1. Ovaj rezultat bio je još jedan neuspjeh za ruski tim na velikim turnirima, jer sada ruska reprezentacija ide kući.

Nažalost, još jednom moramo konstatovati neuspjeh ruskih nogometaša da pokažu dobar nivo igre na velikim evropskim i svjetskim turnirima. Mnogi nogometni stručnjaci jednoglasno će izjaviti da Rusija opet nije ispunila očekivanja, iako se neutralni navijači mogu usprotiviti, jer je igra Rusa bila upravo na njihovom nivou. Capellova momčad već je postigla uspjeh nakon ulaska u samo prvenstvo. Trenutno je za Ruse ovo vrhunac mogućnosti.