Prva Utakmica 1/8 FIFA-inog Svjetskog Prvenstva 2014: Brazil Protiv Čilea

28. juna čitav Brazil je živio u iščekivanju prvog meča 1/8 finala FIFA-inog svjetskog prvenstva, u kojem se domaćin Svjetskog prvenstva sastao s reprezentacijom Čilea. Sukob Brazilaca i beskompromisnih Čileanaca dogodio se na stadionu u gradu Belo Horizonte.

Prva utakmica 1/8 FIFA-inog svjetskog prvenstva 2014: Brazil i Čile

Od prvih minuta sastanka obje ekipe su protivniku nametnule oštru borbu za loptu u svakom dijelu terena. Bila je to već faza doigravanja, pa su sve snage bačene u određenu utakmicu. Simbol borbe za moć na zelenom travnjaku stadiona Mineirao možemo nazvati Vidalovom tehnikom, koju je uhvatio za bok Neymara. Čileanac je mogao zavidjeti hokejašima NHL-a.

Što se tiče utakmice, gledateljima na tribinama nije moglo biti dosadno. Već u 18. minuti susreta, nakon kornera, domaćini su otvorili rezultat. Brazilski kapiten Silva šalje loptu glavom na daljinu, gdje David Luiz upotpunjuje dodavanje. Rezultat postaje 1 - 0 u korist Brazila. Ono što se u tom trenutku događalo na tribinama, sportski komentator nazvao je izrazom koji će ući u istoriju: "Brazilci na tribinama doživjeli su ogroman orgazam." To je bilo veliko radosno ludilo mnogih obožavatelja. Međutim, Brazilci se dugo nisu morali radovati.

U 32. minuti Alexis Sanchez je najpreciznijim udarcem izvan kaznenog prostora poslao loptu u korner Cesarevih vrata. Brojevi 1 - 1 zasvijetlili su na semaforu, što je čileanske navijače već odvelo u fazu ekstaze.

Prvo poluvrijeme sastanka završeno je jednakim rezultatom.

U drugom poluvremenu, ista teška igra zabilježena je na terenu. Treba priznati da su Brazilci imali malu teritorijalnu prednost, ali su Čileanci opasno kontrirali. Timovi su imali nekoliko dobrih prilika za pogodak, ali rezultat na semaforu se nije promijenio - glavno vrijeme utakmice završilo je neriješeno 1 - 1.

U dodatnih 30 minuta Brazilci su bili aktivniji, čileanski tim je uzvratio posljednjom snagom. Masivna odbrana Čileanaca je za divljenje - brazilski tim nije imao nijednu priliku da postigne gol. No, Čileanci su gotovo "pokopali" sve nade vlasnika prvenstva. U posljednjim minutama produžetaka Pinilla je čudovišno udario vrata Cesara. Golman je bio nemoćan, ali je lopta pogodila prečku. Zvona s vratnice kao da je odjeknula cijelim Brazilom. Pentakampioni su vrlo sretni.

Produžeci nisu dali postignute golove, pa su timovi sredili odnos u seriji izvođenja jedanaesteraca. Sportska sreća bila je na strani domaćina prvenstva - pobijedili su 3 - 2. Istovremeno, konačni udarac Čileanaca sa pogodaka pogodio je stativu. Ponovo je nekoliko centimetara odvojilo Čile od njegovanog cilja. Kao rezultat, ovaj pogodak je bio posljednji u igri. Brazilci se plasiraju u četvrtfinale i čekaju pobjednika meča Kolumbija - Urugvaj. Čileanci idu kući, ali niko neće zamjeriti tim igračima kod kuće zbog učinka. Bila je to dostojna momčad od koje se, nažalost, prvenstvo oprašta.