Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kakva Je Bila Utakmica Između Čilea I Australije

13. juna (po brazilskom vremenu) u gradu Cuiaba na stadionu Pantanal odigrala se druga utakmica prvog kola u grupi B između reprezentacija Čilea i Australije. Ova utakmica bila je jedna od najvažnijih za ove reprezentacije u smislu nastavka borbe za doigravanje.

Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2014: kakva je bila utakmica između Čilea i Australije

Svjetsko prvenstvo postepeno uzima zamah, reprezentacije ulaze u igru sa svakom utakmicom. Kvalitet nogometa i njegov intenzitet mogu obradovati neutralne navijače. To su emocije koje je izazvala utakmica između Čilea i Australije.

U prvih 15 minuta igre Čileanci su slomili Australce. Do 14. minute utakmice Južnoamerikanci su postigli dva gola protiv australijske reprezentacije. Debitantsku loptu za Čileance na turniru postigao je napadač Barcelone Alexis Sanchez, a dvije minute kasnije napravio je i asistenciju. Valdivia je odličnim udarcem sa linije poslao loptu pod prečku. 2 - 0, a Čile je likovan.

Nakon golova, Čileanci su nastavili samopouzdano kontrolirati loptu, ali nakon jednog od najboljih servisa Tim Cahill odigrao je jednu loptu glavom. To se dogodilo 35 minuta u prvom poluvremenu. Mora se priznati da cilj Australaca ne samo da nije bio važan, već nisu postojali ni preduvjeti za pogodak čileanske reprezentacije.

Drugo poluvrijeme meča održano je u rvanju. Australija je smatrala da može spasiti utakmicu. To je odredilo aktivnost Australaca. Međutim, nije bilo moguće pogoditi vrata Južnoamerikanaca, već naprotiv, zamjena Jean Bosejour, već u određenom roku, postavio je konačan rezultat udarcem u dalji ugao vrata. Čile pobjeđuje 3 - 1 i uspoređuje se sa Holandijom po bodovima nakon prvog kola.

Sljedeća utakmica između Čileanaca i Španjolske učinit će ogromnu razliku u raspodjeli konačnih mjesta u grupi B.