Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kakva Je Bila Utakmica Engleska - Italija

Brazilsko svjetsko prvenstvo postepeno uzima maha. U grupi D jedan od najočekivanijih sastanaka u preliminarnoj fazi odigrao se 14. juna - Engleska je igrala protiv Italije. U brazilskom gradu Manus na stadionu Amazonia gledatelji su mogli gledati bitku nogometnih titana.

anglia_italia

Prvo poluvrijeme počelo je polako. Možda je to bilo zbog nepodnošljive vrućine koja je vladala u Manusu. Talijani su malo više kontrolirali loptu, a Britanci su dugim udarcima provjerili talijanskog golmana Sirigua.

Andrea Pirlo je bio solista u središtu terena. Dovoljno je bilo da ovaj čovjek ne dodirne ni loptu kako bi postigao prvi gol. U 35. minuti nakon kornera, maestro Pirlo je tako pametno promašio loptu da Britanci nisu odmah shvatili kako je runda završila u golu nakon najpreciznijeg udarca Marchisia izvan kaznenog prostora. 1 - 0 Italija je povela.

Kratko su vrijeme ljubitelji četverostrukih osvajača Svjetskog kupa slavili svoj uspjeh. Već u 37. minuti preci nogometa izveli su genijalan brz napad. Samo nekoliko dodavanja, i Sturridge puca u Sirigu - rezultat postaje 1 - 1. Igra je postepeno počela dobivati zamah. Vještina igrača oba tima pokazala je opći nivo divova svjetskog nogometa.

Na kraju poluvremena Talijani su propustili dobru priliku da pogađaju vrata Britanaca. "Supermario" je lukavo dobacio Hartu, ali je odbrambeni igrač očistio loptu s mreže. Nakon izvođenja kornera, Kandreva je pogodio stativu Britanaca. Takvim napadom završeno je prvo poluvrijeme.

Druga polovina sastanka započela je napadima Britanaca. Međutim, u 50. minuti napadačke nagone utemeljivača nogometa ohladio je Mario Balotelli. Kandreva se obračunao s engleskim bekom i pružio nevjerojatan servis na daljinu, gdje je Balotelli glavom poslao loptu u gol. 2 - 1 uzeli su Talijani.

Druga polovina poluvremena provela je u napadima engleske reprezentacije. Igrači Squadre Azure nisu ni pomišljali na napad. Talijani su izdržali i to na način na koji to možda niko drugi na svijetu ne može. Nekoliko puta Sirigu je spasio Italiju nakon opasnih udara, ali nije bilo potrebe razgovarati o trenutcima super golova na vratima četverostrukih prvaka svjetskih prvenstava.

U zgusnutom vremenu Andrea Pirlo je zamalo povećao rezultat, ali je njegov sjajni slobodni udarac pogodio prečku.

Sudijski zvižduk zabilježio je najtežu pobjedu italijanske reprezentacije 2 - 1 nad strašnim protivnikom. Sada će Britanci morati pobijediti Urugvaj u drugom krugu, što se samo po sebi čini i najtežim zadatkom. Squadra azura se po bodovima uspoređuje s Kostarikom i podiže se na vrh grupe smrti na Svjetskom kupu.