Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kakva Je Bila Utakmica Iran - Nigerija

16. juna odigrala se druga utakmica prvog kola u Kvartetu F između reprezentacija Irana i Nigerije. Utakmica se odigrala u gradu Curitiba na stadionu "Arena Baixada". Malo je ko očekivao blistavi fudbal sa ovog sastanka. Na kraju se dogodilo, navijačima arene s 43.000 mjesta bilo je dosadno.

Iran - Nigerija_

Bilo koja serija se završava. Svjetsko prvenstvo u Brazilu već je naviklo navijače na blistav napadački nogomet s obiljem opasnih trenutaka i postignutih golova. Iranci i Nigerijci prekinuli su ovu seriju. Takođe se mora reći da su prije ove utakmice svi sastanci nužno završeni pobjedom jedne od ekipa. U areni u Curitibi zabilježen je prvi remi i to bez golova.

Bila je to dosadna utakmica dosadnog Svjetskog kupa u Brazilu. U prvom poluvremenu afrički fudbaleri su više bili u posjedu lopte. Pokušali su napasti, ali u prvoj liniji nisu uspjeli. Iranci su držali kompaktnu odbranu i nisu dozvolili da se na vratima stvori jedan trenutak. Istovremeno, Iranci su vrlo rijetko napadali. Iz prvog poluvremena može se prisjetiti samo jednog udarca koji je iranski igrač zadao glavom nakon kornera s desnog boka. Nigeriju je spasio golman. Nije bilo više trenutaka.

Drugo poluvrijeme bilo je dosadno kao i prvo. Nigerija je pokušala napadati, držati loptu, vlastiti teritorij. Međutim, ovo nije urodilo plodom u vidu postignutog gola. I nije bilo golova. Iranci takođe nisu obradovali svoje navijače. Svih 90 minuta sastanka, semafor je spalio dosadne nule, a utakmica je upravo završila - 0 - 0.

Utakmica Iran - Nigerija i dalje je najnezanimljivija na turniru. Kvalitet fudbala u igri bio je loš. A reprezentacije Argentine i Bosne, koje igraju u istoj grupi, mogu se ohrabriti. Nivo prve utakmice Južnoamerikanaca i Europljana znatno je premašio razmatrani sastanak.