Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kakva Je Bila Utakmica Kostarika - Engleska

24. juna, u grupi D na FIFA-inom svjetskom prvenstvu u Brazilu, odigrala se utakmica između reprezentacija Kostarike i Engleske. Europljani su već osigurali put kući nakon grupne faze, a Kostarikanci su se pripremali za doigravanje.

Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2014: kakva je bila utakmica Kostarika - Engleska

Preci nogometa nisu imali drugog izbora nego da barem nekako obraduju svoje navijače prvom i jedinom pobjedom na turniru. Međutim, Britanci nisu izgledali tako cool kako su mnogi očekivali prije početka Svjetskog prvenstva.

Prvo poluvrijeme bilo je škrto s oštrim napadima i pogotkom. Među opasnim situacijama koje su se pojavile na vratima obje ekipe, mogu se izdvojiti samo dvije epizode. Prvo je u 23. minuti igrač Kostarike po imenu Borges izveo pametan slobodan udarac. Lopta je pogodila prečku britanskog gola. Nakon toga, Europljani su mogli postići gol iz standarda. Međutim, Sturridge je sa udarne pozicije nakon kornera promašio cilj nakon popusta jednog od svojih partnera.

Prvo poluvrijeme završilo je neriješeno bez golova 0 - 0.

U drugoj polovici sastanka Britanci su izgledali malo aktivnije, ali to im nije pomoglo da dođu do jedine pobjede u prvenstvu. Među opasnim napadima vrijedi se prisjetiti trenutka sa Sturridgeom u 65 minuta. Partneri su doveli Britance prema golu, ali opasan trenutak pogotkom nije završio - Sturridge je iz neposredne blizine pucao pored golmana i vrata.

Konačni rezultat sastanka 0 - 0 jasno odražava kakvu je utakmicu imala. Vjerovatno navijači Britanca, čak ni u ovom meču, nisu dobili zadovoljstvo zbog dva prethodna poraza svog tima. I cijela Kostarika slavi neviđeni uspjeh. Centralnoamerički tim izlazi sa sedam bodova na prvo mjesto u grupi smrti. Sada Kostarikanci moraju čekati svog rivala u 1/8 finala Svjetskog prvenstva.