Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kakva Je Bila Utakmica Belgija - Rusija

Za ljubitelje ruskog nogometa utakmica s Belgijancima na Svjetskom prvenstvu u Brazilu bila je jedna od najočekivanijih. Na čuvenom stadionu u Rio de Janeiru, ruski fudbaleri pokušali su ostvariti pobjedu nad strašnim rivalom kako bi nastavili borbu za plasman u plej-of fazu.

FIFA-in svjetski kup 2014.: kakav je bio meč Belgija - Rusija

Na stadionu Maracanã, ruska reprezentacija odigrala je drugu utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Brazilu. Rivali Rusima bili su Belgijanci - vođe Quarteta N. Utakmica je bila vrlo važna za obje ekipe. Ruski tim je trebao pokazati sve za šta je sposoban da bi postigao željeni rezultat. Rusima je trebala pobjeda. Upravo bi ona ostavila dobre šanse za napuštanje grupe. Međutim, ruski navijači ponovo su iskusili negativne emocije.

Početak utakmice bio je za belgijsku reprezentaciju. Tek nakon deset minuta meča, Rusi su se smirili i počeli barem nekako kontrolirati loptu. Međutim, Belgija je bila dominantan tim u pogledu kontrole aparata tokom cijelog poluvremena. U prvom poluvremenu Rusi nisu mogli stvoriti pogotke, ali može se izdvojiti nekoliko dalekometnih udaraca na šuteve Belgijanaca. Golman Courtois skrenuo je lopte, ali, na nesreću ruskih navijača, nije bilo prave osobe koja je završila loptu.

Belgijanci su pokušali napadati poziciono. Bilo je nekoliko opasnih šuteva i šansi na vrata ruske reprezentacije, ali prvo poluvrijeme susreta završilo je rezultatom nula.

Nakon pauze, ruska reprezentacija je morala dodati, ali to se nije dogodilo. Ponekad se stvarao dojam da ruski igrači jednostavno nisu imali dovoljno klase. S druge strane, Belgijanci su pokušavali napadati sve opasnije. U zadnjih 15 minuta sastanka, Belgija je pritisnula Rusiju. Oštri napadi slijedili su se jedan za drugim. Moramo priznati da su Belgijci jednostavno bili bolji na nogometnom terenu. Činilo se da se sprema cilj.

Prvo, nakon slobodnog udarca, mrena je spasila Ruse. Navijači obje ekipe uhvatili su se za glavu - jedni iz frustracije, drugi iz spoznaje da im je ovog puta omiljeni tim oprošteno. Međutim, Rusija nije preživjela. U 88. minuti Divok Origi je poslao loptu u mrežu. Odbrana Rusa bila je jednostavno rastrgana u kaznenom prostoru, što je dovelo do udara Origija bez otpora sa 9 metara. Akinfeev je bio nemoćan. Belgija je vodila 1 - 0.

Na kraju meča Rusi nisu imali ni snage ni vremena za nadoknadu. Završni sudijski zvižduk popravlja ofanzivni poraz ruske reprezentacije rezultatom 0 - 1. Belgija osvaja 6 bodova i ostaje u vođama grupe N. Rusi još uvijek imaju utakmicu s Alžirom. Capelovi štićenici i dalje imaju teoretske šanse da izađu iz grupe.