Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kako Je Odigrana Utakmica Između Australije I Holandije

19. juna u Grupi B na Svjetskom kupu počelo je drugo kolo. U gradu Porto Alegre odigrala se utakmica između reprezentacija Holandije i Australije. Pokazalo se da je igra bila vrlo uzbudljiva i lijepa. Utakmica je oduševila brojne navijače ne samo na stadionu, već i širom svijeta. Gledatelji su vidjeli nekoliko prekrasnih lopti, i više golova.

Avstralia - Niderlandy_

Nakon što je Nizozemska pobijedila Španjolsku s poraznih 5 - 1, mnogi su mislili da igranje s Australijom neće stvoriti probleme s lakim stjecanjem tri boda za optužbe Louis van Gaala. Međutim, ispostavilo se da je igra bila vrlo intrigantna.

U 20. minuti Arjen Robben napravio je sljedeću brzinsku crtu niskim udarcem sa centra terena, ušao u kazneni prostor i poslao loptu u krajnji donji kut. Nizozemci su poveli sa 1 - 0. Ali radost holandske reprezentacije kratko je trajala. U roku od minute, Tim Cahill je izjednačio zapanjujućim golom. Australijski napadač odgovorio je na šarkasti pas u kazneni prostor i pucao u kapiju. Lopta je čudovišnom snagom pogodila prečku i prešla nježnu liniju. Ovaj cilj će biti jedan od najljepših golova na turniru. Na semaforu je bljesnuo jednak rezultat.

Nakon postignutog gola, Australci su imali prilike postići još, možemo reći da je utakmica bila izjednačena. Međutim, rezultat se nije promijenio prije pauze.

U drugom poluvremenu publika je ponovo vidjela nekoliko golova. Prvi koji su se istakli bili su Australci. U 54. minuti sa bijele tačke Mile Edinak je predstavnike zelenog kontinenta doveo prema naprijed. Australija je vodila 2 - 1, a to je već bila senzacija. Ali holandska reprezentacija ima svoje zvjezdane izvođače. Dakle, Robin van Persie je postigao drugi gol u 58 minuti. Ovaj je pogodak za Robina bio već treći na turniru i po ovom je pokazatelju sustigao Arjena Robbena i Thomasa Müllera.

U 68. minuti Memphis Dupai je udarcem izvan kaznenog prostora poslao treći gol u gol Australije. Holanđani su izašli. Znakovito je da su u prethodnom napadu na gol Australci zamalo sami pogodili kapiju. Konačni rezultat se nije promijenio do posljednjeg zvižduka.

Holandija osvaja 6 bodova nakon dva meča i predvodi plasman u grupi B na Svjetskom kupu. A australska reprezentacija ostaje bez bodova nakon dva meča, iako je njihova utakmica s Holandijom bila vrlo kvalitetna i zanimljiva.