Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kako Je Odigrana Utakmica Italija - Urugvaj

24. juna u brazilskom gradu Natal odigrala se najvažnija utakmica u grupi D. Reprezentacije Italije i Urugvaja borile su se za plasman u fazu doigravanja. Talijani su bili zadovoljni neriješenim rezultatom, dok je Južnoamerikancima trebala samo pobjeda.

Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2014: kako je odigrana utakmica Italija - Urugvaj

Možda će utakmica Italija - Urugvaj izazvati skandal na Svjetskom prvenstvu, posvećenom suđenju. Navijači nisu vidjeli blistav iskričav fudbal. Utakmica je bila vrlo intenzivna i nepredvidljiva. Vođe timova nisu pokazali svoje najbolje kvalitete, ali glavni lik sastanka bila je osoba koja nema nikakve veze ni sa Italijom ni s Urugvajem. Glavni sudija iz Meksika Rodriguez Marco rekao je svoju tešku riječ u 59. minuti meča, postavši glavni junak utakmice …

Početak prvog poluvremena održan je s prednošću evropskog tima. Talijani su više kontrolirali loptu, pokušavali da ugroze protivnički gol šarkiranim dodavanjima u kazneni prostor. Međutim, nije bilo opasnih trenutaka. Balotelli je pokazao strašnu igru - jedino što je crni napadač mogao učiniti na terenu je dobiti žuti karton. U drugoj polovini poluvremena, dodali su Urugvajci, međutim, ni oni nisu mogli stvoriti trenutak za supergol. Iz prvog poluvremena može se prisjetiti samo jednog opasnog napada Urugvajaca, tokom kojeg je italijanski golman dva puta ušao u igru, dok se Italijani sjećaju samo slobodnog udarca Pirla.

Drugo poluvrijeme sastanka započelo je ravnopravnom igrom, a onda se dogodio glavni događaj meča, koji je efektivno utjecao na ishod sastanka. Glavni sudija Rodriguez Marco dolazi do izražaja vrlo kontroverznim crvenim kartonom Claudioom Marchisiom u 59. minuti. Bit će još pitanja o ovoj epizodi. Mnogi su stekli dojam da je sudija jednostavno zbunio karte.

Nakon toga, Urugvajci su, imajući brojčanu prednost, počeli napadati velikim snagama. Pritisnuli su vrata Italijana, ali ovi su izdržali. Moramo priznati da je na vratima italijanske reprezentacije bio samo jedan opasan trenutak. Urugvajski igrač je opasno pucao na gol evropskog tima izvan kaznenog prostora, ali je promašio cilj.

U 79. minuti glavni sudija sastanka ponovo je otvoreno igrao za Urugvaj. Luis Suarez u kaznenom prostoru Italijana grize Celiniju za rame, ali sudija nije pokazao nijedan karton. Bez obzira na nacionalne preferencije, svaka osoba koja se razumije u fudbal zna - ovo je čisti crveni karton. Sudija je ponovo pogrešio u korist Urugvaja.

Samo nekoliko minuta nakon kornera, Diego Godin postiže glavom, možda i glavni cilj svog života. Urugvaj izlazi naprijed u 81. minuti susreta, a cijela nogometna Italija pada u tugu.

Nakon postignutog pogotka, Talijani su pokušali napadati u manjem iznosu, ali nisu mogli ništa. 1-0 pobjeđuje Urugvaj i napreduje sa drugog mjesta u grupi D u doigravanje. Talijani takođe čine kompaniju Španije, Engleske i nekoliko drugih timova koji napuštaju prvenstvo.