Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kako Se Igrala Utakmica Kamerun - Brazil

Domaćini Svjetskog nogometnog prvenstva 23. juna odigrali su svoj posljednji meč u grupnoj fazi. Reprezentacija Kameruna postala je rival pentakampova na nacionalnom stadionu u glavnom gradu Brazila.

Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2014: kako se igrala utakmica Kamerun - Brazil

Brazilska reprezentacija od prvih minuta meča ponudila je protivnicima brz tempo. Lopta se praktično nije zadržavala u središtu terena, jer su južnoamerikanci odmah pokušali dostaviti na prvu liniju. Brazilsko vodstvo je bilo impresivno. Rezultat je bio pogodak u 17. minuti protiv Kameruna. Neymar je, primivši prekrasan pas s boka, u jedan dodir poslao loptu u korner gola Kameruna. 1 - 0 su uzeli Brazilci.

Afrička momčad nakon primljene lopte došla je k sebi i nekoliko puta opasno zaprijetila protivničkom golu. U osnovi, opasni trenuci na vratima Brazilaca nastali su nakon udaraca iz ugla. U jednom od ovih napada brazilskog golmana Cesara spasila je stativa. Međutim, Kamerun je ipak uspio postići gol. U 26. minuti Matip je vratio pogodak Brazilaca. i rezultat je postao jednak.

Takav rezultat nije mogao odgovarati domaćinima prvenstva. Čak i u prvom poluvremenu na 35 minuta Neymar pravi dvojku i vodi svoj tim prema naprijed. Prvo poluvrijeme sastanka završilo je rezultatom 2 - 1 u korist Brazila.

Nakon pauze situacija na terenu se nije promijenila - Brazilci su češće napadali. Već u 49. minuti postigli su treći pogodak protiv Kameruna. Fred je briljirao. Ovaj je gol bio prvi na Svjetskom prvenstvu za napadača brazilske reprezentacije. Međutim, vrijedi napomenuti da je u vrijeme bočnog servisa Fred bio u kontroverznoj poziciji. Arbitar je mogao sigurno popraviti ofsajd. Ali to se nije dogodilo - Fred je glavom poslao loptu u mrežu.

Brazilci su ostatak meča proveli vrlo samouvjereno. Dominirali su terenom i nisu dozvolili afričkim igračima da začine svoj gol. Uz to, u 84. minuti Fernandinho je postigao još jedan gol. Rezultat je bio poraznih 4 - 1 u korist Južnoamerikanaca.

Završni zvižduk sudije meča zabilježio je sigurnu pobjedu za Brazilce. Sada se navijači raduju nastavku nogometnog banketa u doigravanju za Svjetski kup, u kojem će, naravno, biti i brazilski tim.