Svjetsko Prvenstvo U Fudbalu 2014: Kako Se Igrala Honduras - Švicarska

Švicarska reprezentacija odigrala je 25. juna u brazilskom gradu Manausu posljednju utakmicu u grupnoj fazi na FIFA-inom svjetskom prvenstvu u Brazilu. Rivali Europljanima bila je momčad Hondurasa koja više nije imala priliku nastaviti borbu u odlučujućoj fazi turnira.

Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2014: kako se igrala Honduras - Švicarska

Švicarcima je trebala pobjeda. Istovremeno, Europljani su se nadali da ekvadorski tim neće pobijediti Francusku u paralelnom meču. Švajcarski igrači su utakmicu započeli vrlo aktivno. Već u prvim minutama počeli su se pojavljivati trenuci za postizanje pogotka igrača Hondurasa. Već u 6. minuti švicarski napadač Shaqiri postiže nevjerovatno lijepu loptu. Đerdan je s prosječne udaljenosti udario udarac u daleku devetku protivničkog gola. Švicarci su poveli sa 1 - 0.

Nakon toga, Evropljani nisu usporili. Nastavili su aktivno i opasno napadati. Rezultat je bio drugi pogodak za Honduras. Švicarac je izvršio brzi napad, zahvaljujući kojem je Shaqiri išao jedan na jedan s golmanom Hondurasa. Napadač je lako nadigrao golmana, pogodivši za 2 - 0 u korist Europljana.

Zvižduk glavnog sudije utakmice poslao je ekipe na odmor sa švicarskom prednošću u dva gola.

U drugom poluvremenu slika na terenu se nije promijenila. Švicarci su bili bolji, napadali opasnije, prednost u posjedu bila je na strani Europljana. Konačna regularnost bila je treći pogodak Shakirija u 71. minuti. Švicarski napadač pokazao se u punom sjaju na turniru, izdavši het-trik u odlučujućoj utakmici u grupi.

Švicarska je pobijedila Honduras rezultatom 3 - 0 za plasman u doigravanje za Svjetski kup sa drugog mjesta. Rivali Europljanima u utakmici 1/8 finala bit će strašni Argentinci.