Svjetsko Prvenstvo 2014. U Fudbalu: Kakva Je Bila Utakmica Honduras - Ekvador

20. juna, na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, odigrale su se utakmice drugog kola u grupi E. Posljednja utakmica dana bila je susret između reprezentacija Hondurasa i Ekvadora. Obje ekipe trebale su pobjedu da bi nastavile borbu za prolazak u doigravanje.

Svjetsko prvenstvo 2014. u fudbalu: kakva je bila utakmica Honduras - Ekvador

Reprezentacije Ekvadora i Hondurasa izgubile su prve utakmice u svojoj skupini. U drugoj rundi poraženi su se suočili. Igra je počela živahno. Obje ekipe pokušale su ostati u središtu terena, brzo su prešle središnju liniju, koristile daljinske dodavanja.

Prvu šansu na meču propustili su igrači Ekvadora. Valencia nije mogla doći na gol iz najpovoljnije situacije. Igrač Ekvadora ispao je gotovo jedan na jedan s golmanom. A onda je poznati zakon uspio - Honduras je postigao autogol. U 31. minuti Carlo Costley, primivši sjajan pas, probio se do vrata i neodoljivo pucao. Predstavnici Srednje Amerike vodili su 1 - 0. Međutim, Južnoamerikanci su uspjeli brzo da se nadoknade. Enner Valencia zatvorio je dodavanje na dalju stativu, šaljući loptu u gol u klizajućem priboru. Ovaj događaj se dogodio već u 34. minuti.

Timovi su prvo poluvrijeme završili sa jednakim rezultatom.

Druga polovina sastanka takođe je bila napeta. Obje ekipe nisu ostavile priliku da iskušaju sreću na pogrešnim vratima. Međutim, sreća se nasmiješila Južnoj Americi. Enner Valencia postigao je dupli rezultat u 65. minuti. Nakon serviranja iz seta, Enner je glavom poslao loptu u gol mrežu Hondurasa.

Utakmica je završena minimalnom prednošću Ekvadora (2 - 1). Sada Južnoamerikanci osvajaju prva tri boda na turniru i po ovom se pokazatelju uspoređuju sa švicarskom reprezentacijom.