1/8 Finala Svjetskog Kupa 2014: Kostarika - Grčka

29. juna u brazilskom gradu Recife odigrala se četvrta utakmica 1/8 finala svjetskog nogometnog prvenstva u Brazilu. Sastali su se timovi Kostarike i Grčke, koji su se senzacionalno probili do odlučujuće faze turnira.

1/8 finala Svjetskog kupa 2014: Kostarika - Grčka

Par Kostarika - Grčka smatran je najslabijim među ostalim timovima u doigravanju. Utakmica između ovih timova bila je jasna potvrda toga.

Prvo poluvrijeme je bilo dosadno. Kostarikanci su pokušali odigrati prvi broj, a Grci su napravili kontre, ali praktički nije bilo šansi za gol. Lopta se polako kretala, gledatelji su mogli vidjeti borbu na centru terena, timovi su rijetko ometali vratare.

Među trenucima za pamćenje u prvom poluvremenu susreta mogu se izdvojiti opasni napadi Grka, kada evropski igrač iz neposredne blizine nije uspio pogoditi protivnički gol. Golman Kostarike Navas priskočio je u pomoć.

Prvo poluvrijeme završilo se neriješeno bez golova.

Na početku druge polovine sastanka, Kostarikanci su otvorili račun. U 52. minuti Brian Ruiz najpreciznijim udarcem pogodio je donji kut europskog gola. Kostarika je vodila 1 - 0. Nakon ovog trenutka, Grci su počeli aktivno vršiti pritisak, pokušavajući eskalirati situaciju na vratima Centralnih Amerikanaca. Međutim, nije uspjelo, bilo je malo šansi. Ali sportska sreća ipak se okrenula Grcima.

Već u zgusnutom vremenu, Papastatopoulos je sjajno igrao u završnim potezima i poravnao rezultat. Grci su izvukli neriješeno vrijeme regulacije. Uz to, Europljani su imali još jedan trenutak da pogodiju gol Kostarikanaca u regularnom dijelu utakmice. No, golman Navas spašava svoj tim nakon što je pogodio grčkog igrača ispod prečke.

U produžetku gledatelji nisu vidjeli golove, ali moramo priznati da su Grci bili bliže golu. Već u 121. minuti susreta Mitroglu je propustio pravu priliku za gol. Grčki igrač je pucao iz blizine na gol, ali je promašio cilj.

Utakmica je završena neriješenim rezultatom, pa je drugi put na turniru sudbina dolaska u sljedeću fazu odlučena u izvođenju jedanaesteraca.

Sreća se nasmiješila Kostariki. Svih pet igrača pretvorilo je šuteve, što je dovelo do pobjede Srednjih Amerikanaca na penale 5: 3. Kostarika će sada u četvrtfinalu igrati protiv Holandije, a Grčka će ići kući.