Njemačka - Portugal: Još Jedan Poraz Na Svjetskom Prvenstvu U Brazilu

Brazilski grad El Salvador bio je počastvovan domaćinom naredne utakmice Svjetskog kupa. Na stadionu Fonta Nova, Njemačka je igrala protiv Portugalije pred 51.000 gledalaca. Ove reprezentacije predstavljaju grupu G na Svjetskom prvenstvu.

Njemačka - Portugalija

Utakmica je započela prema scenariju njemačke reprezentacije. Nijemci su imali veći posjed lopte, pokušavali su opasno napadati. Bilo je upadljivo što je zasićena sredina polja Portugalaca iznova i iznova propadala. Nijemci su imali puno prostora za napad, što je dovelo do brzog gola. Već u 11. minuti dosuđen je jedanaesterac zbog kršenja pravila za Maria Goetzea. Thomas Muller je prišao lopti i u 12. minuti poslao prvu loptu u portugalski gol.

Nakon prvog pogotka, reprezentacija Cristiana Ronalda nije dodala utakmicu. Nijemci su nastavili imati ukupnu prednost, dok su Portugalci u prvom poluvremenu imali samo daleki udarac Nanija. Nakon još jednog napada Nijemaca, dodijeljen je korner, nakon čega je Hummels glavom poslao drugu loptu u gol Portugala. 2 - 0 i čini se da je utakmica gotova.

Ali to nisu sve nevolje koje su pogodile Portugalce. Vodeći defanzivac Pepe dobio je crveni karton, a u zgusnutom vremenu Müller je, izdavši dvojku, postigao rezultat nepristojnim. 3 - 0 i timovi odlaze na pauzu.

U drugom poluvremenu situacija na terenu se nije promijenila. Portugalac je imao još jednog glavnog defanzivca, Coentraa, ozlijeđenog, a Muller je, nastavljajući terorizirati Portugal, postigao prvi hat trick na svjetskom prvenstvu u 78 minuta.

Cristiano Ronaldo nije ostao upamćen ni po čemu na utakmici, osim po slobodnom udarcu već kada je rezultat bio 0 - 4, ne u korist njegove ekipe. Igra Njemačke zadivila je i pokazala snagu "njemačke mašine", a Portugalci su ostavili neshvatljiv utisak. Možda nisu toliko spremni za prvenstvo ili je jednostavno vrlo teško igrati u pozadini ubojitih Nijemaca. U svakom slučaju, daljnje utakmice u prvenstvu će rasvijetliti ovo pitanje. U međuvremenu vrijedi navesti još jedan poraz na Svjetskom prvenstvu - 4 - 0 Njemačka pobjeđuje Portugal.