1/8 Finala FIFA-inog Svjetskog Prvenstva 2014: Kolumbija - Urugvaj

28. juna Rio de Janeiro bio je domaćin druge utakmice 1/8 finala FIFA-inog svjetskog kupa u Brazilu. Na čuvenom stadionu Maracanã, reprezentacija Kolumbije sastala se sa reprezentacijom Urugvaja.

1/8 finala FIFA-inog svjetskog prvenstva 2014: Kolumbija - Urugvaj

Utakmica između reprezentacija Kolumbije i Urugvaja smatrana je jednom od najnepredvidljivijih među prvih osam doigravanja na svjetskom nogometnom prvenstvu. To nije slučajno, jer obje momčadi imaju visokokvalitetnu selekciju igrača sposobnih za rezultat. Igra je doživljena tvrdoglavom i zabavnom.

U stvari, sve je ispalo malo drugačije. Kolumbijska momčad nastavila je obradovati svoje navijače kvalitetnim nogometom, kojem se ni Urugvajci nisu mogli suprotstaviti. U prvom dijelu utakmice dominirali su Kolumbijci. Bilo je jasno da su igrači ove ekipe bolje upravljali loptom, njihovi napadi su bili nešto bolji i opasniji. Stoga je prirodni rezultat prvog poluvremena bio pogodak Jamesa Rodrigueza u 28. minuti susreta. Kolumbijski napadač uzeo je konjskog dodavanja svog partnera na prsa, a drugim dodirom udario izvan kaznenog prostora. Pokazalo se da je udarac bio ne samo efikasan, već i efikasan. Lopta je pala direktno pod prečku i odbila se od stative. Ovaj gol Rodrigueza jedan je od najljepših golova u prvenstvu. Kolumbija vodi 1-0.

Prije pauze Kolumbijci nisu dozvolili Urugvajcima da stvaraju bodove, rezultat na semaforu ostao je nepromijenjen - Kolumbija je slavila 1 - 0.

Kolumbijci su vrlo aktivno započeli drugu polovinu sastanka. Kao i u prvom poluvremenu, osjećala se superiornost igrača ove ekipe. Rezultat je bio drugi pogodak Jamesa Rodrigueza u 50. minuti. Nakon sjajnog napada kolumbijskih igrača, Rodriguez je ispustio loptu pred gol. Napadaču nije bilo teško postići još jedan gol na meču. Kolumbija je povela sa 2 - 0. Radost navijača ove reprezentacije nije imala granica, jer su kolumbijski igrači pobijedili rivala s prividnom lakoćom.

Nakon postignutog gola, Kolumbija je teritorij prepustila Urugvaju, ali ovaj nije uspio to iskoristiti. Iz prosječne udaljenosti mogu se izdvojiti nekoliko opasnih udaraca, kao i izlaz na gol Pereire, ali ove situacije nisu završile hvatanjem gola Kolumbije.

Konačni rezultat sastanka je 2 - 0 u korist Kolumbijaca. Urugvaj ide kući, a igrači Kolumbije će se u četvrtfinalu suočiti s Brazilom, bez izrazitog favorita u ovom paru. Ako Kolumbijci uspiju poraziti domaćine prvenstva, to neće biti senzacija, jer od prvog kola cijeli svijet gleda nevjerovatnu utakmicu reprezentacije Kolumbije.