Četvrtfinale FIFA Svjetskog Kupa 2014.: Brazil - Kolumbija

Domaći tim je 4. jula po brazilskom vremenu izašao na teren u Fortalezi da se bori za pravo igranja u polufinalu Svjetskog kupa. Suparnici Brazilcima bila je reprezentacija Kolumbije.

Četvrtfinale FIFA Svjetskog kupa 2014.: Brazil - Kolumbija

Igra je započela vrlo velikom brzinom. Borba na svim dijelovima terena bila je rezultat brojnih kršenja pravila, ali to nije utjecalo na ukupni tempo igre. Od prvih minuta Brazilci su ozbiljno opsjedali protivnički gol. Kolumbija je uzvratila, a Brazilce su brojni navijači tjerali naprijed. Već u 7. minuti publika je vidjela prvi gol na meču. Nakon kornera, kapetan Pentacampiona Silva bio je prvi na lopti. Brazilsko bedro poslalo je loptu u golmansku mrežu Kolumbije.

Nakon promašenog gola, Kolumbijci su izveli oštar napad, ali je napadu Cuadrada nedostajala preciznost.

Polovina prvog poluvremena bila je u rukama domaćina prvenstva. Hulk je imao nekoliko poena. Brazilski igrač iz najpovoljnijih situacija pobijedio je Ospinu na golu, međutim, kolumbijski vratar neprestano je blokirao loptu prema golu. Drugo poluvrijeme prvog poluvremena bilo je ujednačenije u igračkom smislu. Nije bilo toliko opasnih trenutaka - to je bilo zbog činjenice da su timovi pokušavali igrati prebrzo. Stoga je u posljednjoj fazi nedostajalo malo stvoriti priliku za bodovanje.

Druga polovina sastanka odvijala se istim brzinama. Kolumbijci su počeli imati veći posjed lopte, pokušali su brzo donijeti loptu do prve linije, ali to nije uspjelo - branilac Brazila izgledao je vrlo disciplinirano kada je branio autogol.

U 69. minuti David Luiz doveo je cijeli Brazil do likovanja. Nakon udarca iz osoblja, sa oko 30 metara, brazilski bek postiže prekrasan gol protiv Kolumbije. Dva standarda donijela su Brazilcima prednost od dva gola - 2 - 0.

Kolumbijcima ovo nije bilo neugodno. Nastavili su tražiti sreću na vratima drugih. Rezultat je bio imenovanje kaznenog udarca protiv Brazila u 80. minuti. Haames Rodriguez iz poena otvital jednu loptu. Bio je to šesti pogodak Kolumbijca na turniru.

Rezultat 2 - 1 učinio je Brazilce nervoznima. Petostruki svjetski prvaci ušli su u duboku odbranu, a Kolumbijci su pokušali stisnuti protivnika. Međutim, ostalo je vrlo malo vremena. Brazil je izdržao nalet Kolumbije i plasirao se u polufinale. Vrijedno je napomenuti da su Brazilci vrlo rijetko u tako odlučnim fazama bili toliko pritisnuti na svoj cilj. Čini se da bi, da je Kolumbija imala više vremena, rezultat postao jednak. No, nogomet ne tolerira subjunktivno raspoloženje.

Brazil će 9. jula igrati u polufinalu protiv Njemačke, a igrači kolumbijske reprezentacije mogu se kući vratiti kao heroji. Vrijedno je priznati. da su Kolumbijci bili jedna od najzanimljivijih momčadi na svjetskom prvenstvu. Fudbalski žrijeb spojio ih je sa domaćinima prvenstva, što je i odredilo ispadanje u četvrtfinalnoj fazi.