Četvrtfinale FIFA-inog Svjetskog Prvenstva 2014. Godine: Francuska - Njemačka

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici FIFA-inog svjetskog prvenstva u Brazilu sastale su se reprezentacije Francuske i Njemačke. Utakmica se odigrala na poznatom stadionu u Rio de Janeiru.

Četvrtfinale Svjetskog prvenstva u fudbalu 2014: Francuska - Njemačka

Utakmica između Francuske i Njemačke posebno se istakla među mečevima doigravanja tekućeg prvenstva. Nažalost, mnogi neutralni gledatelji očekivali su više od meča, što je na kraju i ispunilo očekivanja.

Igra je počela vrlo sporo. Činilo se da će se samo prvih minuta igrači tako sporo kretati po terenu, a onda će početi vedar i emotivan fudbal. Međutim, to se nije dogodilo.

U prvih deset minuta susreta napadi Francuza bili su više usmjereni na protivnički gol, ali prva lopta završila je u golu Deschampsovih štićenika. U 12. minuti iz standarda Nijemci su otvorili rezultat. Nakon dodavanja Kroosa s lijevog boka, Hummels je glavom poslao loptu u gol. Njemačka je vodila 1 - 0. Ovaj trenutak je trebao otvoriti igru, ali timovi su se i dalje ponašali previše akademski i nezanimljivo.

Među opasnim trenucima prvog poluvremena susreta mogu se izdvojiti napadi Francuza, kada je Valbuena mogao izjednačiti rezultat udarcem izvan kaznenog prostora Nijemaca, ali golman Neuer spasio je svoj tim. To se dogodilo u 34. minuti.

Više u prvom poluvremenu publika nije vidjela opasne napade. Do odmora je Njemačka imala prednost od 1 - 0.

Druga polovina sastanka protekla je na isti nezanimljiv način. Gledatelji nisu vidjeli blistav napadački nogomet, napadima timova nedostajalo je brzine i kreativnosti. Postojao je osjećaj da neki jednostavno ne žele igrati (Nijemci), dok drugi ne mogu (Francuzi). Istovremeno je Deschampsova momčad pokušala da početak poluvremena održi u većem posjedu lopte, ali to nije dovelo do željenih rezultata. Nijemci su se, međutim, očito uklopili u dosadnu igru, jer im je rezultat odgovarao.

Među opasnim trenucima drugog poluvremena možemo izdvojiti šansu Shyurrlea u 82. minuti. Njemački napadač mogao je ukloniti sva pitanja o pobjedniku meča, ali iz kaznenog prostora Nijemac je šutirao točno u centar gola, što je odredilo spas francuskog golmana.

Francuski tim imao je samo jednu priliku da se nadoknadi. U najnovijem napadu Benzema je iz blizine pucao na gol. Uprkos činjenici da je kut udara bio vrlo oštar, Neuer je morao uskočiti i pomoći svom timu.

Minutu kasnije zazvonio je sudijski zvižduk, označavajući konačnu pobjedu Nijemaca rezultatom 1 - 0. Sada Njemačka očekuje suparnika iz para Brazil - Kolumbija, a brojni ljubitelji nogometa nadaju se da više neće vidjeti takve bez emocija i nezanimljive utakmice na brazilskom svjetskom prvenstvu.