Kako Je Ruska Reprezentacija Igrala Na Kupu Prvog Kanala

Kup prvog kanala već se dugo održava svake godine u Rusiji. Ovo takmičenje druga je faza evropske hokejaške turneje u kojoj tradicionalno učestvuju četiri vodeće evropske ekipe: Švedska, Rusija, Finska i Češka.

Kako je ruska reprezentacija igrala na Kupu prvog kanala 2015

Euro hokejaška turneja je službeno takmičenje, ali odnos ljubitelja ovog sporta prema takvom događaju nije tako ozbiljan kao na primjer prema Svjetskom prvenstvu, a još više prema Olimpijskim igrama. Hokejaški stručnjaci vjeruju da su Euro turneja (uključujući Kup prvog kanala) egzibicioni mečevi za gledanje kandidata za prvi tim za Svjetsko prvenstvo. Međutim, običaj je da naši hokejaši osvajaju rusku scenu, jer je vrlo pristojan posao udovoljiti ruskim navijačima.

2015. godine Kup prvog kanala održan je u Moskvi od 17. do 20. decembra. Utakmica otvaranja turnira odigrala se u novoj "Areni legendi", koja može primiti nešto više od dvanaest hiljada gledalaca. U prvoj utakmici sastali su se timovi iz Rusije i Švedske. Štićenici Olega Znarka ne mogu dodati ovaj sastanak svojoj imovini, jer su Skandinavci samopouzdano nadigrali Ruse rezultatom 4 - 1. Uprkos činjenici da je ruski tim otvorio bodovanje u meču, pobjeda domaćina nije zabilježena. Vrijedno je napomenuti opću izblijedjelu igru ruskih hokejaša s mnogo grešaka.

U drugom susretu turnira ruska reprezentacija se rehabilitirala pobijedivši finsku momčad slomljivim rezultatom 8 - 1. Napadi Olega Znarka igrali su ovu utakmicu agresivno i sakupljali od prvih minuta, kao rezultat toga, nakon 12 minuta, četiri gola su bila na golu Suomi. Tada su Rusi nastavili plodonosne akcije i doveli sastanak do kraja.

U finalnoj utakmici turnira, ruska reprezentacija je u glavnom vremenu morala pobijediti Češku da bi zauzela prvo mjesto u Kupu prvog kanala 2015. Međutim, to se nije dogodilo. Rusi su izgubili 2 - 4, iako su vodili u drugom periodu 2 - 1. Česi su ipak uspjeli preuzeti inicijativu u drugih dvadeset minuta i postići tri pogotka. U trećem periodu ruski hokejaši imali su šanse da se nadoknade, pa i pobijede, ali golman češke reprezentacije Dominik Furch pokazao se dostojnim.

Kao rezultat toga, od tri utakmice na Kupu jednog kanala 2015. ruska reprezentacija izvojevala je samo jednu pobjedu nad finskim hokejašima, dok su se reprezentacije Švedske i Češke pokazale jačima. Kao rezultat: ruski tim nije zauzeo prvo mjesto na turniru, a sve ostale pozicije na turniru ne mogu se smatrati dostojnima.