FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Rezultati Jedanaestog Dana Igre

Jedanaesti igraći dan Svjetskog prvenstva donio je mnogo različitih emocija ljubiteljima nogometa. 22. juna odigrale su se još tri prvenstvene utakmice u brazilskim gradovima Rio de Janeiro, Porto Alegre i Manaus. Navijači su mogli gledati utakmice Rusije, Belgije, Alžira, Južne Koreje, Portugala i SAD-a.

FIFA-in svjetski kup 2014.: rezultati jedanaestog dana igre

Glavni jarbol dana za ruske navijače bio je susret reprezentacija Rusije i Belgije. U Rio de Janeiru ruski fudbaleri pokušali su da se suprotstave belgijskom timu. Konačni rezultat govori sam za sebe. Rusi su izgubili. Izgleda da je izgubljeni minimalan - 0 - 1, ali učinak Capellovih optužbi ostavlja mnogo željenog, blago rečeno, najboljeg. Ruska reprezentacija je ekipa koja nije u stanju da se takmiči ne samo sa vodećim reprezentacijama Evrope i svijeta, već i onima kojima nije dodijeljena titula glavnih favorita prvenstva. Belgijanci imaju dobru, solidnu postavu za turnir, koja može lako riješiti probleme izlaska iz grupe. Ruska reprezentacija tome nije mogla postati smetnja. Uprkos malom rezultatu, Belgija je izgledala mnogo spretnije i zaslužila je radnu pobjedu. Istina, gol je postignut na samom kraju susreta. Rusi nisu imali dovoljno da podnose napadi Belgijanaca prilično. U 88. minuti Divok Origi je još uvijek uznemirio ruske ljubitelje nogometa. Belgijska reprezentacija zajamčila je sebi izlaz iz skupine, ali Rusi imaju i teoretske šanse da nastave borbu na turniru. Capellova momčad treba pobijediti Alžir i nadati se da Korejci neće pobijediti Belgijance u velikoj mjeri.

U drugom meču igraćeg dana sastali su se rivali Rusa iz grupe H, reprezentacije Južne Koreje i Alžira. U utakmici je postignuto 6 golova. Štoviše, prva tri su uletjela u vrata Korejaca u prvom poluvremenu. U drugoj polovici susreta, južnokorejski igrači su vratili gol, ali su brzo primili četvrti gol. Međutim, Azijati su smogli snage da postignu više, ali to nije bilo dovoljno ni za remi. Konačni rezultat sastanka je 4 - 2 u korist Alžira. Čitava borba u grupi H još uvijek predstoji.

Na završnom sastanku dana igre, gledaoci su mogli gledati sukob između Sjedinjenih Država i Portugala. Pokazalo se da je igra bila vrlo uzbudljiva. Nakon prvog poluvremena Portugalci su vodili 1 - 0. U drugom dijelu susreta Amerikanci su dva puta zabili. Utakmica je bila na putu do svog logičnog završetka - pobjede američkog tima. Međutim, u 95. minuti Europljani su uspjeli nadoknaditi. Konačni rezultat utakmice je 2 - 2. Ovo je drugo učinkovito borbeno izvlačenje na turniru. Portugalski tim još uvijek ima šanse za plasman u doigravanje. Ronaldov tim mora pobijediti Ganu i nadati se da će Amerikanci u posljednjem kolu poraziti Nijemce. U isto vrijeme, Portugalci trebaju postići što više.