Američki Kup 2016: Osvrt Na Utakmicu Argentina - Panama

U meču prvog kola grupne faze kvarteta D, reprezentacija Argentine je bez problema savladala Čileance. Drugi rival plavo-bijelih na turniru bila je manje ambiciozna ekipa - ekipa Paname.

Američki kup 2016: osvrt na utakmicu Argentina - Panama

Argentinska reprezentacija smatra se glavnim favoritom jubilarnog Američkog kupa u fudbalu. S tim u vezi, utakmica s reprezentacijom Paname nije trebala biti jako teška za Argentince. Na terenu nije bilo senzacije. Reprezentacija Argentine imala je totalnu prednost i izborila veliku i sigurnu pobjedu.

U početnoj postavi Argentinaca opet nije bilo kapetana. Lionel Messi još nije spreman za reprezentaciju nakon ozljede. Ali i bez Messija, Argentinci su rano postigli gol. U 7. minuti Angel Di Maria iz slobodnog udarca dobro je visio u predelu golmanskog trga, gdje je Nicolas Otamendi glavom poslao loptu u mrežu. Argentina je povela 1: 0.

55 tisuća gledatelja čekalo je na drugi pogodak Argentinaca više od sat vremena, iako bi i u prvom poluvremenu Gonzalo Higuain mogao povećati prednost favorita. U 61. minuti dogodio se Lionel Messi, dugo očekivani ulazak na teren, a sedam minuta kasnije argentinski kapiten preciznim udarcem izvan kaznenog prostora postigao je svoj prvi pogodak na turniru.

Lionel je postigao još dva puta. Prvo je u 78. minuti vođa napada Argentinaca iz slobodnog udarca pogodio devetku, a zatim tri minute prije kraja susreta postigao hat-trick.

Konačni rezultat na semaforu postavio je još jedan zvijezda napadač argentinske reprezentacije Sergio Aguero. Napadač je glavom poslao loptu u gol u 90. minuti nakon popusta Markosa Roha.

Konačni rezultat utakmice 5: 0 u korist argentinske reprezentacije pobjednicima je zagarantovao pristup u plej-of fazu. Argentinci nakon dvije utakmice na turniru imaju dvije pobjede. Panama su ostala samo tri boda.