Američki Kup 2016: Prikaz Utakmice Meksiko - Jamajka

Meksička reprezentacija odnela je pobjedu nad Urugvajcima u meču prvog kola grupne faze kvarteta C. Drugi rivali Meksikancima na turniru bili su nogometaši Jamajke.

Američki kup 2016: prikaz utakmice Meksiko - Jamajka

Prije početka susreta, meksička reprezentacija zasluženo je smatrana favoritom obračuna sa ekipom Jamajke. Međutim, ekipa koju su mnogi poznavali po pjesmi grupe Chaif imala je prvu priliku za gol. Clayton Donaldson je u 7. minuti iz povoljne pozicije pogodio vrlo blizu kornera gola Meksikanaca. Nakon neuspješne implementacije trenutka, igrači Jamajke promašili su svoj gol. Nakon kartona Jesusa Manuela Corone, napadač njemačkog "Bayera" i meksičke reprezentacije Chicharito udario je glavom. U 17. minuti semafor je osvijetlio brojeva 1: 0 u korist meksičke reprezentacije.

U drugoj polovici prvog dijela Jamajka je mogla poravnati rezultat. Prvo, Gareth McClairy, u 37. minuti s vratarskog trga, nije mogao pobijediti golmana Ochou, a onda je Michael Hector, pet minuta prije kraja poluvremena, pogodio s vidikovca izravno u centar meksičkih vrata - vratar je opet blokirao put projektilu iza crte.

Početkom drugog poluvremena Meksikanci su gotovo povećali prednost. Chicharito izvan kaznenog prostora nije mogao u korner.

Meksikanci su i dalje mogli udvostručiti prednost. Nekoliko minuta nakon ulaska na teren, Oribe Penalta, koji je zamijenio Chicharito, zabio je 2: 0 u korist Meksika. Do kraja sastanka brojevi na semaforu se nisu mijenjali, iako su igrači Jamajke imali prilike ispisati gol Guilhermea Ochoe.

Pobjeda u meču omogućila je Meksikancu da se plasira u doigravanje Copa Amerike 2016. Konačno mjesto u grupi bit će određeno u obračunu s reprezentacijom Venecuele. Nogometaši Jamajke izgubili su oba meča na početku turnira i izgubili šanse za nastavak borbe u doigravanju.