Američki Kup 2016: Osvrt Na Utakmicu Kolumbija - Paragvaj

Kolumbijci su među favoritima prvenstva u američkom nogometu 2016. U drugom kolu grupne faze u kvartetu A, ovom timu suprotstavio se još jedan južnoamerički tim - Paragvaj.

Američki kup 2016: osvrt na utakmicu Kolumbija - Paragvaj

Glavna vijest za navijače kolumbijske reprezentacije prije meča bilo je prisustvo kapetana i vođe ekipe Jamesa Rodrigueza u početnoj postavi. Upravo je ovaj igrač Real Madrida svojim postupcima u konačnici utjecao na rezultat na semaforu.

Kolumbijci su aktivnije započeli sastanak. Kao rezultat, publika je rano vidjela gol. U 12. minuti James Rodriguez je izveo korner s desnog boka napada. Napadač Milana Carlos Bacca odgovorio je na transfer i neodoljivo pogodio ispod prečke sa linije golmanskog prostora. Ova lopta bila je prva na turniru za kolumbijskog napadača.

U 30. minuti meča Kolumbijci su udvostručili svoje vodstvo. James Rodriguez je sada poslao loptu u gol paragvajske reprezentacije, prisiljavajući mrežu da leprša u dalekom uglu gola. Kolumbijska reprezentacija samouvjereno je povela 2: 0. Nakon toga, Paragvajci su pokušali nekako poboljšati svoju igru u napadu, ali od bodovnih šansi u prvom dijelu susreta može se razlikovati samo slobodni udarac Darija Lescana. Kolumbijski golman Ospina u elegantnom je stilu odbio loptu u prečku.

U drugom poluvremenu, kolumbijski golman još jednom je pokazao čuda spasavanja svog gola. Ospina je trenutno napravio jednu od najljepših obrana u prvenstvu. U 62. minuti Paulo Da Silva je nakon kornera poslao loptu u gornji ugao, ali je golman, ispruživši se u punu visinu, uspio doći do školjke.

Paragvajci nisu napustili teren bez golova. U 71. minuti Victor Ayala je pametnim dalekometnim udarcem poslao loptu do prvih devet kolumbijskih golova. Ovaj cilj je i dalje pravi vrhunac turnira.

Više se timova nije moglo razlikovati u meču, iako je Edwin Cardona (Kolumbija) imao sjajan trenutak za pogodak - Paragvaj je spasila stativa.

Konačna pobjeda Kolumbije 2: 1 omogućava ovom timu da nakon dva meča postigne šest bodova i samopouzdano vodi u grupi A. Paragvajci nakon dva sastanka imaju samo jedan bod u prednosti.