Američki Kup 2016: Prikaz Utakmice Kolumbija - Kostarika

Nakon pobjeda u prva dva meča, Kolumbijci su već osigurali put u sljedeću fazu Copa America 2016. U finalnoj utakmici, reprezentacija se trebala sastati s Kostarikom.

Američki kup 2016: prikaz utakmice Kolumbija - Kostarika

Da bi se nastavili boriti na turniru, Kostarikancima je bila potrebna pobjeda u meču sa Kolumbijom. Štoviše, bilo je poželjno puno zabiti, jer bi se u slučaju poraza Amerikanaca od Paragvajaca, gol-razlika izračunala između reprezentacija Paragvaja i Kostarike. Ekipa koja je postala glavna senzacija na Svjetskom prvenstvu u Brazilu 2014. (Kostarika) dala je sve od sebe - izborila je pobjedu nad Kolumbijom.

Utakmica Kolumbija - Kostarika pokazala se najuzbudljivijom do sada na turniru. Gledatelji su vidjeli pet postignutih golova, od kojih je prvi objavljen već u drugoj minuti. Venegas je izvan kaznenog prostora sjajnim udarcem poslao loptu u gornji gornji kut. Reprezentacija Kostarike povela je 1: 0.

Kolumbijski fudbaleri su se brzo vratili. Već u 6. minuti rezultat na semaforu postao je izjednačen. Istaknuo Frank Fabre. U budućnosti se igrala napadima s dvije oštrice, u kojima su Kostarikanci bili uspješniji. Njihove napadačke akcije rezultirale su autogolom. Junak 6. minute Fabra presjekao je loptu u svoj gol. Na radost svojih navijača, nogometaši Kostarike poveli su 2: 1 (34. minuta bila je na štoperici).

U drugom poluvremenu nastavljeni su golovi protiv oba protivnika. Prvo su Kostarikanci povećali vođstvo. U 58. minuti Brian Oviedo dao je asistenciju Celsu Borgesu, čiji je udarac u donji kut gola bio precizan. Kostarikanci su poveli sa dva gola razlike. Međutim, prije kraja meča, rezultat na semaforu se opet promijenio.

Kolumbijski čelnik Juan Cuadrado dodao je asistenciju Marlosu Morenu Durani, koji je pucao u golmana izvan kaznenog prostora. Snažno poslata lopta odletjela je u bliži kut gola. Ovaj pogodak je bio zadnji na meču.

Konačni rezultat 3: 2 u korist reprezentacije Kostarike samo je pokvario raspoloženje Kolumbijcima pred doigravanje. A za same pobjednike to nije donijelo očekivani rezultat: Amerikanci su dobili svoj meč protiv Paragvaja. Tako kolumbijska reprezentacija zauzima drugo mjesto u grupi A, dok Kostarika pada na treće mjesto i ispada s turnira.