Američki Kup 2016: Osvrt Na Utakmicu SAD - Kostarika

Nakon što su poraženi od Kolumbijaca u prvom kolu domaćina Copa America 2016. godine, američka reprezentacija morala je osvojiti bodove u meču protiv Kostarike. Drugo kolo za Amerikance je trenutno bilo presudno na turniru.

Američki kup 2016: osvrt na utakmicu SAD - Kostarika

Američkoj reprezentaciji bila je potrebna pobjeda protiv Kostarike kako bi nastavila borbu za plasman u doigravanje. Kostarikanci su zauzvrat također trebali nadopuniti bodove. Stoga je igra trebala ispasti tvrdoglava, ali u stvarnosti to se nije dogodilo.

Amerikanci su brzo otvorili račun. Kostarikanac Christian Gamboa već je faulirao u svom kaznenom prostoru u 8. minuti, što je dovelo do trenutne kazne. Vođa američkog tima Clint Dempsey, koji je bio istaknut u prvoj utakmici s Kolumbijom, nije promašio ni iz boda. Amerikanci su poveli 1: 0.

Čak i prije kraja prvog poluvremena, američki nogometaši uspjeli su još dvaput uznemiriti rivala, dovodeći rezultat do poražavajućeg do 42. minute. Isprva, kada je na semaforu bio 37. minut, Jermaine Jones je jednim udarcem izvan kaznenog prostora loptu poslao u korner, a Bobby Wood, tri minute prije kraja prvog dijela dodavanjem Clinta Dempseyja, postigao 3: 0 u korist američkog tima …

U drugom poluvremenu igrači Kostarike pojačali su aktivnost, ali nisu mogli postići gol. Brian Ruiz imao je odličnu priliku u 62. minuti, ali napadačevu je nedostajalo nekoliko centimetara - lopta je pogodila stativu.

Na kraju meča (82 minute), branič Kostarike napravio je grubu grešku u vlastitom kaznenom prostoru, a Graham Zusi utvrdio je konačni rezultat sastanka, zakotrljavši loptu u praznu mrežu.

Završni zvižduk zatekao je timove rezultatom 4: 0 u korist američke reprezentacije. Tako nakon drugog kola domaćini prvenstva imaju tri osvojena boda, a igrači Kostarike ostaju s jedinim osvojenim bodom i padaju na četvrto mjesto u grupi A.