Rusija - Južna Koreja: Ono što Je Publika Vidjela Na Cuiabi

Za mnoge ruske ljubitelje nogometa Svjetsko prvenstvo je zaista počelo tek 17. juna, kada je ruska reprezentacija izašla na teren u brazilskom gradu Cuiaba kako bi odigrala prvu utakmicu protiv Južne Koreje. Bila je to zadnja utakmica prvog kola u N.

Rossiya - Koreya_

Za ruske ljubitelje nogometa ispostavilo se da je utakmica bila vrlo nervozna i napeta, a neutralnim navijačima iskreno je bilo dosadno na tribinama. Meč je počeo vrlo sporo. Možda je vrućina koja je vladala na terenu spriječila igrače da pokažu svoj puni napadački potencijal. Međutim, ne možete sve kriviti za vrijeme.

Nakon prvih utakmica u svim skupinama Svjetskog kupa može se zaključiti da su timovi podijeljeni u vrlo vješte, sposobne i slabe. Neutralnom gledaocu je teško reći u koju će grupu svrstati Rusiju i Južnu Koreju. Vrijedno je, međutim, napomenuti da su gledatelji na tribinama i na televizijama očekivali više. Utakmica nije bila prava nogometna gozba i slavlje. Na terenu se striktno radilo, igrači su dali svu snagu, ali obje ekipe nisu uspjele stvoriti u prvom poluvremenu. Rijetki dalekometni šutevi, ubacivanja iz seta nisu donijeli željeni rezultat ni jednima ni drugima. Kao rezultat, tužne nule su izgorile na semaforu do prekida.

Nakon pauze, tempo se nije povećavao. Prvi opasan udarac na gol zadali su Rusi. Golman Južne Koreje parirao je loptu nakon šutiranja izvan kaznenog prostora. Korejci su odgovorili u naturi. Igor Akinfeev se mučio da pogađa lopte nakon snažnih dalekometnih udaraca. Čini se da ništa nije nagovijestilo nevolje ruske reprezentacije, ali u 68. minuti Lee Kyung Ho daje još jedan dalekometni udarac, a vratar ruske reprezentacije čini monstruoznu grešku. Lopta isklizne iz ruku Akinfeeva i izdajnički pređe gol-liniju. Korejci su poveli sa 1 - 0.

Ruska reprezentacija se aktivirala nakon primljenog gola. Rusi su počeli napadati s velikom željom. Moguće je da su izmjene u 60. minuti igrale važnu ulogu na utakmici. Na terenu su se pojavili Dzagoev i Kerzhakov. Upravo su oni morali preuzeti teret vođstva u napadačkim impulsima ruskog tima. Srećom, zamjene su uspjele.

U 74. minuti Kerzhakov uspoređuje rezultat nakon što je pogodio Dzagoeva i gužvu u vratarskoj mreži. 1 - 1 - Ruski navijači se osjećaju bolje. Tek nakon toga publika je vidjela stvarnu želju Rusa da idu naprijed. Međutim, nisu uspjeli postići još jedan gol. Treba priznati da je napadima Rusa nedostajala inteligencija, kreativnost i vještina.

Konačni rezultat susreta - 1 - 1. Ovaj izvlačenje postao je treći na turniru. Rusija i Južna Koreja osvajaju po jedan bod i izjednačene su za 2. i 3. mjesto u grupi H, donoseći vođstvo belgijske reprezentacije.