1/8 Finala FIFA-inog Svjetskog Prvenstva 2014: Francuska - Nigerija

30. juna u glavnom gradu Brazila odigrala se peta utakmica 1/8 finala FIFA-inog svjetskog prvenstva. Reprezentacije Francuske i Nigerije sastale su se na stadionu u čast Garrinchija.

1/8 finala FIFA-inog svjetskog prvenstva 2014: Francuska - Nigerija

U paru timova iz Francuske i Nigerije činilo se da su Europljani favoriti. Međutim, prvo poluvrijeme meča održano je uz malu prednost Afrikanaca. Nigerijci su bili ti koji su pokušali odigrati prvi broj. Ali vrijedi priznati da Afrikanci nisu uspjeli napadati akcije. Francuzi su izgledali spretnije, imali su bolju kontrolu nad loptom. Stoga se trenutak Europljana može razlikovati od cijelog prvog poluvremena. Paul Pogba raspršio je brzi napad svog tima i sam ga dovršio. Mladi Francuz je ubacio izvan kaznenog prostora, ali je afrički golman odbio loptu.

Generalno, prvo poluvrijeme nije odlikovala oštra napadačka igra, možemo reći da je neutralnim navijačima bilo dosadno.

U drugom dijelu susreta lopta je prvi put otišla do gola Europljana, ali pogodak nije dodijeljen zbog ofsajd pozicije. U prvoj polovini poluvremena Nigerijci su pokušali imati veći posjed lopte, ali to opet nije donijelo rezultat. Još uvijek nije bilo opasnih trenutaka.

Samo u posljednjih 15 minuta drugog poluvremena pogođena je opća klasa Europljana. Prvo, Benzema, iskočivši jedan na jedan sa golmanom Nigerije, nije mogao pustiti trenutak, a zatim je prečka spasila Nigerijce nakon dalekog udarca Kabaya. Benzema je i dalje imao dobar trenutak - francuski napadač opasno je krenuo pod prečku, ali vratar Enyama ponovo pomaže. Kao rezultat, Francuzi su ipak postigli gol.

Nakon kornera, golman Nigerije pogriješio je. Na izlazu je dlanom bacio loptu na glavu Pogbe, koji je brzo poslao projektil u praznu mrežu. U 79. minuti Francuska je povela sa 1 - 0.

Nakon primljenog gola, Nigerijci više nisu pronašli snage za nadoknadu. Afrikanci nisu uspjeli ni utakmicu prebaciti na vrata Europljana. Stoga je Francuska utakmicu završila na polovici terena Nigerije.

Napokon, šanse Nigerijaca za plasman u četvrtfinale nestale su u 90. minuti. Nakon lumbaga s desnog boka, kapiten Nigerijaca Yobo presjekao je loptu u svoj gol.

Konačni rezultat utakmice je 2 - 0 u korist Francuske. Europljani se sada raduju pobjedniku para Njemačka - Alžir, dok nigerijski igrači kreću kući.