Pregled Utakmice Olympiacos - Krasnodar Od 21.08.2019

FC Krasnodar predstavlja Rusiju u Ligi šampiona 2019. godine. A sljedeći rival klubu bio je grčki Olympiacos. Prva borba dogodila se u Grčkoj. O svim događajima meča možete pročitati u ovoj recenziji.

Pregled utakmice Olympiacos - Krasnodar od 21.08.2019

Prošle sezone FC Krasnodar iz istoimenog grada zauzeo je treće mjesto u ruskom nogometnom prvenstvu i dobio pravo predstavljanja Rusije u Ligi šampiona. Prvi rival ruskom klubu bio je portugalski Porto. Pobijedivši ukupno, Krasnodar je krenuo dalje. Sljedeći suparnik momčadi bio je grčki Olympiacos. Navijači Krasnodara nadali su se pozitivnom ishodu dvokružne utakmice. U slučaju pobjede, ruski klub je ušao u grupnu fazu Lige prvaka.

U srijedu navečer Grčka je odigrala prvu od dvije zakazane utakmice protiv Olympiakosa. Krasnodar je na teren ušao u sljedećem sastavu - Safonov, Ramirez, Fjoluson, Spayich, Petrov, Namli, Cabella, De Vilhena, Wanderson, Kambolov, Berg.

Od prvih minuta utakmica nije išla u korist ruskom klubu. Fudbaleri Krasnodara puno su grešili u dodavanju i rijetko su se približavali protivničkom golu. Olympiacos je djelovao sigurnije i često je pobijedio Matveyja Safonova na golu. Golman je uhvatio ili pogodio puno lopti. No, u 30. minuti napadač grčkog kluba Guerrero uspio je izvrsnim udarcem u korner gola i rezultat je postao 1: 0 u korist domaćina. Izvirivši ove trenutke u Krasnodaru, Remy Cabella se ozlijedio i došlo je do prisilne zamjene. Umjesto toga, Christopher Olsson je ušao na teren.

Štaviše, Olympiacos je mogao postići gol u prvom poluvremenu. Ali u nekim epizodama Krasnodar je imao samo sreće. U napadu, ruski klub nije ostao upamćen po ničemu izvanrednom u prvom poluvremenu. Vanderson je začuo samo opasan udarac.

U drugom poluvremenu Krasnodar se ofanzivno popravio. Ali momčad je bila jako umorna i u odbrani su djelovale ne tako sabrano. Ni izmjene nisu mogle promijeniti tok neuspješne borbe. Ali Olympiacos je odigrao zamjenu u potpunosti. Napadački nogometaš Rangelovich ušao je na teren i nakon nekoliko minuta kredio dva gola odjednom. Prvo je za 78 minuta povećao prednost Olympiakosa na dva gola, a onda je za 85 minuta stvari doveo do poraza. Konačnu tačku na meču stavio je veznjak Podense, koji je u 89. minuti postigao četvrti gol protiv Safonova.

Tako je susret završen porazom od Krasnodara rezultatom 4: 0. Uzvrat će se odigrati tjedan dana kasnije u Krasnodaru, ali nakon prvog meča prilično je teško očekivati čudo od ruskog tima. Olympiacos je igrao mnogo bolje i zaslužio je pobjedu. Fudbaleri Krasnodara nisu bili spremni za odlučujuće utakmice Lige prvaka. Oni nemaju dovoljno iskustva na takvim sastancima. U slučaju ukupnog poraza, Krasnodar ide u grupnu fazu Lige Evrope.