Kako Su Ruski Sportisti Nastupali Na Svjetskom Kupu U Pojedinačnoj Trci

Sadržaj:

6 djevojaka iz reprezentacije Ruske Federacije krenulo je na start kako bi jurišalo na udaljenost od 15 kilometara i 4 vatrene linije. Finca Kaisa Makarainen, Slovakinja Nastya Kuzmina smatrane su favoritima pojedinačne trke u Sloveniji. Međutim, Dorothea Wierer preuzela je vodstvo na takmičenju. Kako je završila trka za naše sportiste na Pokljuci?

Penjaju se biatlonci

Pojedinačni start trke

Dorothea Wierer završila je prvu fazu bolje od svojih protivnica. Nakon nje, Katharina Innerhofer, Persson Lynn, Susan Dunkley uvrštene su na listu progonitelja. Ostali rivali su na vrijeme dobro prohodali iza njih.

Ruska atletičarka Uljana Kajševa pucala je na strelište bez promašaja, ali je na vreme zaostala za Dorotejom 25 sekundi.

Na položaju, vođa se promijenio. Prvu poziciju zauzela je atletičarka iz Njemačke Denise Herrmann. Pobijedila je Wierera za 4,9 sekundi.

Biatlonci na daljinu

Borba za vođstvo

Sljedeći događaji pojedinačne trke pamtili su se po stalnoj promjeni vođe. Utrku je vodila Franziska Preuss. Međutim, kasnije ju je zaobišao Amerikanac Dunkley. Zatim se tokom trke sve ponovilo. Njemica je ponovo povela. Prekrila je tri strelišta bez promašaja. Ovaj rezultat omogućio joj je da se plasira ispred biatlonke iz Sjedinjenih Država.

Puške metaka finske atletičarke Kaise Mäkärainen promašile su mete na prvom strelištu. U gađanju nije uspjela zatvoriti 4 mete. Takav iskreno slab rad dramatično je smanjio priliku za borbu za medalje na postolju.

Ruska biatlonka Katya Yurlova oduševila je svoje obožavatelje u sklonom pucanju. Pogodila je sve mete i zauzela 6. mjesto u trci, 18 sekundi nazad u skijanju s broja jedan.

Irina Starykh se nosila sa pucnjavom i zauzela je srednje mjesto na 4. mjestu. Zaostajala je za 23 sekunde za voditeljicom utrke Monikom Heunisch.

Prvi biatlonac koji je završio pojedinačnu trku na Pokljuki bio je Wierer. Tačnost njenog pucanja bila je neprecizna. Dva puta je promašila i odmah nakon završetka otišla je da se uživa u sobi.

Ira Starykh uzrujala je navijače ofanzivnom greškom na kraju takmičenja. Nije joj dozvolio da računa na osvajanje medalje.

Biatlonac na streljani

Kraj trke

Pokazalo se da je konkurencija u Sloveniji bila prilično dramatična. Ukrajinska atletičarka Julija Džima pogodila je svih 20 meta i pobijedila polku Monicu Hoynisch za 3,3 sekunde.

Na postolje su se popeli predstavnici Istočne Evrope. Julia Dzhima je osvojila prvo mjesto. Ukrajinka se pokazala ne samo kao prvoklasna pucačica, već i kao brza skijašica. Srebrna medalja pripala je Hojnisch, bronza Čehinji Marketi Davidovoj.

Pobjeda je zaobišla Ruse. Završili su van 10. pozicije. Starykh je zauzela 12. mjesto, Valya Vasnetsova je osvojila 13. mjesto. Kaisheva, Vasilyeva, Yurlova-Perth nisu čak ni ušli u prvih 20.

Pokazalo se da je gubitak naših sportista prilično neugodan za njihove navijače. Uprkos velikoj želji Rusa da nametnu borbu protivnicima, nisu uspjeli doći do željenih medalja. Možemo se samo nadati da će u sljedećoj utrci sreća biti na strani naših biatlonaca.