Kako Je Alžir Igrao Na FIFA-inom Svjetskom Kupu

Ulazak u grupnu fazu prvenstva u Brazilu već je postao dostojan rezultat za alžirske nogometaše. Stoga je glavni zadatak ove afričke momčadi na turniru bio pokazati pristojan kvalitetan nogomet.

Kako je Alžir igrao na FIFA-inom svjetskom kupu 2014

Na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, reprezentacija Alžira ušla je u grupu N. Rivali Afrikancima bili su dva evropska tima - Rusija i Belgija, kao i tim Južne Koreje.

Alžirci su prvu utakmicu u grupnoj fazi odigrali sa ekipom Belgije. Prvo poluvrijeme susreta završilo je s minimalnom prednošću Alžiraca (1 - 0). Međutim, afrički nogometaši nisu uspjeli održati prednost. Izgubili su od Belgijanaca 1 - 2.

U drugom meču grupne faze Alžir je pokazao svoj najbolji učinak na turniru. Već u prvom poluvremenu tri vrata bez odgovora pogodila su vrata južnokorejskih igrača. U drugoj polovini susreta Afrikanci su postigli još jedan gol, primili samo dva. Rezultat sastanka bila je efektivna pobjeda Alžira 4 - 2.

Da bi se iz grupe plasirali u plej-of Svjetskog prvenstva 2014., igrači Alžira nisu morali izgubiti od ruske reprezentacije. Afrikanci su postigli ovaj rezultat. Rezultat 1: 1 odveo je Alžir od drugog mjesta u grupi H do doigravanja.

U 1/8 finala igrači Alžira morali su igrati sa budućim šampionima prvenstva - njemačkom ekipom. 90 minuta sastanka proteklo je u prednosti Nijemaca, ali publika nije vidjela golove. Samo u produžecima Njemačka je uspjela pogurati alžirsku reprezentaciju (2 - 1).

Ulazak u plej-of fazu za alžirske fudbalere bio je pravi trijumf. Tim je bio među 16 najjačih na turniru. Fudbaleri Alžira bili su drugi afrički tim na Svjetskom prvenstvu 2014. koji je stigao tako daleko (Nigerija je bila još jedan Afrikanac u doigravanju). Mnogi gledatelji svjetskog prvenstva sjetit će se predanosti alžirskih nogometaša i njihove želje za pobjedom.