Svjetsko Prvenstvo 2014. U Fudbalu: Kakva Je Bila Utakmica Južna Koreja - Alžir

22. juna u Kvartetu N, u okviru drugog kola svjetskog fudbalskog prvenstva u Brazilu, sastali su se rivali ruske reprezentacije u grupi. Reprezentacije Južne Koreje i Alžira ušle su na teren stadiona u Porto Alegreu.

Svjetsko prvenstvo 2014. u fudbalu: kakva je bila utakmica Južna Koreja - Alžir

Malo je fudbalskih stručnjaka moglo zamisliti takav razvoj događaja na utakmici. Ova utakmica donijela je puno pozitivnih emocija neutralnom navijaču, kao i ljubitelju ruskog fudbala.

U prvom poluvremenu gledatelji su vidjeli nevjerojatnu alžirsku momčad i odvratnu ekipu Južne Koreje. Imao je osjećaj da je afrička momčad nekoliko puta nadmoćnija od svojih rivala u pogledu nivoa organizacije igre. U 26. minuti susreta, nakon provjerenog dodavanja s dubine polja, Alžirac Islam Slimani probio se do gola Korejaca i otvorio rezultat u meču. Za Alžir je ovaj događaj već bio drugi na turniru, koji je sam po sebi odmor za Afričane. U prvoj utakmici s Belgijom rezultat je otvorila alžirska momčad.

Nekoliko minuta kasnije, nakon udarca iz ugla, Afrikanci su udvostručili vođstvo. U 28. minuti postigao je pogodak Rafik Halish. Afrički tim je vodio 2 - 0.

Treba napomenuti da su Korejci puno grešili u prvom poluvremenu. Azijati uopće nisu držali loptu, bilo je nepreciznih dodavanja na njihovoj polovini terena. Sve je to vodilo već u prvih 45 minuta i do trećeg primljenog gola. Abdelmumen Jabu u 38 minuta ponovo uznemirava Azijate. Do kraja poluvremena Korejci su poraženi. Depresivni su i preplavljeni. Gledatelji vide potpuno drugu Koreju, na koju su navikli, a alžirski tim pokazao se neobično jakim.

Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 3 - 0 u korist Afrikanaca.

Korejci su u drugu polovinu susreta ušli sa potpuno drugačijom ekipom. Imao je osjećaj da su timovi promijenili uloge - sada afrički igrači nisu mogli smisleno preći centar terena, a Korejci su pritiskali protivnički gol. Rezultat je bio pogodak Korejaca u 50. minuti. Song Heung Min se istakao.

Ovaj uspjeh nadahnuo je Azijate. Imali su još nekoliko prilika za gol, ali uspjeli su promašiti kontru, u kojoj su se Alžirci opet istakli. U 62. minuti Yasin Brahimi, nakon niza kratkih, preciznih dodavanja izvan kaznenog prostora, šalje loptu na vrata južnokorejske reprezentacije, vraćajući zaostatak na tri gola. 4 - 1 - takvi će brojevi svijetliti na semaforu stadiona. Ali to nisu bili svi ciljevi u igri.

Korejci su ponovo postigli gol. U 72. minuti Gu Ja Chol ponovo smanjuje jaz između rivala. 4 - 2 ispred Alžira. U preostalom vremenu Korejci su pokušali postići više, stvarali opasne trenutke na vratima Afrikanaca, ali meč je završio prednošću Alžira od dva gola.

Konačni rezultat sastanka je 4 - 2 u korist Alžira. U isto vrijeme, treba spomenuti da sve momčadi iz skupine H zadržavaju šanse za nastavak borbe u play-off fazi turnira.