Koji Je Završio Treći Na FIFA-inom Svjetskom Kupu

Pretposljednjeg dana Svjetskog prvenstva u Brazilu odigrala se utakmica za bronzane medalje Svjetskog kupa. Reprezentacije Brazila i Holandije sastale su se na nacionalnom stadionu Brasilia.

Koji je završio treći na FIFA-inom svjetskom kupu 2014

Utakmica za domaćine prvenstva započela je vrlo loše. Već u 3. minuti susreta Van Persie je otvorio rezultat nakon dosuđenog kontroverznog penala. U reprizi je bilo jasno da je Silvin prekršaj nad Robbenom i dalje izvan kaznenog prostora. Međutim, sudija to nije primijetio. Nizozemska je povela sa 1 - 0.

U 16. minuti Blind je cijeli Brazil prisjetio se košmara u polufinalnom meču. Zbog tromosti odbrane domaćina prvenstva, Blind je pucao u Cezara izvan kaznenog prostora. Ali čak i u ovoj situaciji, u trenutku dodavanja boka holandskom veznom igraču, odakle je nadstrešnica ušla u kazneni prostor, bila je vidljiva ofsajd pozicija. Rezultat je postao 2 - 0 u korist Europljana. To je brazilskom timu zadalo šok. Europljani su, nakon dva postignuta gola, napadali češće i oštrije.

Samo u drugoj polovici uvodnog dijela, Brazilci su uspjeli pokazati svoj napadački potencijal. Ipak, glavne prijetnje golu Holandije bile su tek nakon postavljenih komada. Kao rezultat, Brazil nikada nije uspio postići gol. Timovi su u pauzi krenuli sa Holandijom sa 2: 0.

U drugom poluvremenu Brazilci su pokušali eskalirati situaciju na protivničkom golu, ali treba priznati da nije bilo stvarnih stopostotnih šansi za hvatanje holandskog gola. Europljani su dali loptu Južnoamerikancima, dok su i sami pokušavali igrati u kontranapadima.

Među opasnim napadima Brazila može se primijetiti udarac Ramireza sa linije kaznenog udarca, ali lopta je proletjela pored gol linije.

U 68. minuti sudija je opet pogriješio u korist Europljana. Oscar je oboren u holandskom šesnaestercu, ali sudija je popravio simulaciju Brazilca umjesto da pokaže na poen. Ovaj trenutak također je negativno utjecao na već demontirani Brazil.

Na kraju, Brazilci su promašili treći gol u svoju mrežu. Već u zgusnutom vremenu Nizozemci su odigrali dobru kombinaciju u kontranapadu, koji je Wijnaldum dovršio preciznim udarcem.

Konačni rezultat meča još je jedan poraz za Brazil. Ovaj put je Holandija pobijedila domaćine turnira rezultatom 3 - 0. To je omogućilo Europljanima da postanu bronzani medaljaši svjetskog fudbalskog prvenstva. Domaćini Svjetskog kupa 2014. ostali su bez šampionskih medalja.