FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Kako Je Reprezentacija Argentine Započela Turnir

15. juna, na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, reprezentacija Argentine ušla je u borbu. Na čuvenom stadionu Maracanã u Rio de Janeiru, Južnoamerikanci su se u prvoj utakmici Grupe F susreli sa debitantima svjetskog prvenstva reprezentacije Bosne i Hercegovine.

FIFA-in svjetski kup 2014.: kako je reprezentacija Argentine započela turnir

Utakmica je započela napadačkim impulsima Argentinaca, koji su već u 3. minuti sagradili brzu loptu. Messi je ubacio s lijevog boka u bosanski šesnaesterac, gdje je Sead Kolašinac postigao autogol. Lopta s noge igrača Bosanca povukla se u gol mrežu. 1 - 0 Argentina je izašla ispred.

Nakon postignutog gola, činilo se da će zvjezdani tim Južnoamerikanaca u potpunosti "skršiti" protivnika. Međutim, u stvarnosti se to nije dogodilo. Bosanci su mirno držali odbranu, ne zaboravljajući na oštre napade. Mora se reći da su i sami Bosanci imali prilika pred stranim vratima, ali debitantima je dosta nedostajalo.

Drugo poluvrijeme bilo je vrijeme kada su odbranu držali Agrentini. Bosna i Hercegovina je trčala naprijed da se nadoknadi i stvorila opasne trenutke. Ponekad se stekao utisak da Bosanci dominiraju nad Argentincima. U ovome nema ništa čudno, jer bosanska momčad ima talentovane i kvalitetne igrače.

Približavajući se impuls Bosanaca srušio je Messija, koji je u 65. minuti vrlo precizno pucao na gol. Lopta je rikoširala iz prečke u gol. Argentina izlazi naprijed 2 - 0.

Nakon toga, Bosanci su nastavili napade. Kao rezultat, u 85. minuti Vedad Ibiševič je nakon prodornog dodavanja u kazneni prostor povukao jedan gol - 2 -1.

Posljednje minute bile su vrlo nervozne, ali Argentina se izdržala i dobila prva tri boda u grupnoj fazi, ali igra Južnoamerikanaca ostavila je niz pitanja u vezi s favoriziranjem potonjeg na svjetskom prvenstvu. Bosanci su se pokazali kao dostojan beskompromisni tim, spreman za borbu sa bilo kojim rivalom.