Svjetsko Prvenstvo 2014. U Fudbalu: Rezultati Osmog Dana Igre

Najočekivaniji susret osmog dana igre na Svjetskom prvenstvu u Brazilu bila je utakmica između reprezentacija Urugvaja i Engleske. Pored ovih izvanrednih timova, reprezentacije Kolumbije, Obala Slonovače, Japana i Grčke ušle su na terene stadiona u Brazilu 19. juna.

Svjetsko prvenstvo 2014. u fudbalu: rezultati osmog dana igre

Prvi meč dana odigrao se u glavnom gradu Brazila. U meču su sudjelovali čelnici skupine C, reprezentacije Kolumbije i Obala Bjelokosti. Prvo poluvrijeme je bilo bez golova. Bilo je napetosti u areni nazvanoj po velikom napadaču Garrinchiju. Utisak je bio da su igrači imali tegove na nogama - razvoj događaja nije bio užurban. Drugo poluvrijeme obradovalo je gledatelja golovima. Prvo su Kolumbijci postigli dva pogotka, nakon čega su se južnoamerički gledaoci smirili i očekivali jednostavan završetak susreta. Međutim, Gervinho je uspio vratiti jedan gol. U preostalih 15 minuta afrički su igrači pokušali postići više, ali to se nije dogodilo. Kolumbijska reprezentacija postigla je još tri boda i sama vodila kvartet C svjetskog prvenstva.

Sastanak Urugvaja i Engleske bio je središnji dio utakmica 19. juna. Obje ekipe izgubile su uvodne utakmice na turniru, pa je utakmica drugog kola u skupini D bila od velike važnosti. Junak susreta bio je Luis Suarez, koji je postigao dva gola protiv predaka fudbala. Antijunak je Wayne Rooney, koji je, iako je postigao jedan gol, propustio još dvije sjajne šanse da osvoji južnoamerički gol. U početku su Urugvajci poveli, ali onda se Engleska borila za povratak. Međutim, u posljednjih deset minuta Suarez je postigao dupli i donio konačnu pobjedu Urugvaju rezultatom 2 - 1. Sada su Južnoamerikanci sustigli reprezentacije Italije i Kostarike, ali ovi drugi imaju utakmicu međusobno u rezervi. Situacija u grupi D još je zbunjujuća.

Posljednja utakmica dana bila je utakmica u Natalu između Japana i Grčke. Ovaj meč je postao najdosadniji osmog dana igre. Konačni rezultat 0 - 0 odražava glavni sadržaj sastanka. Nije bilo puno opasnih trenutaka, ali Japanci su i dalje bili bliži pobjedi. Ovi timovi predstavljaju grupu C na Svjetskom kupu. Sada, nakon dva kola, tablicu u ovom kvartetu predvode Kolumbijci sa šest bodova, Ivorianci imaju tri boda, a Japanci i Grci po jedan bod. Timovi će morati odigrati još jedan meč u grupi.