Kakva Je Bila Utakmica Rusija-Poljska Na Euru

Rezultat fudbalske utakmice Rusija-Poljska ostavio je suparnicima dobre šanse za plasman u četvrtfinale Eura 2012. No, sljedeće utakmice nisu ispunile očekivanja navijača i timovi koji su u svojoj skupini smatrani favoritima ispali su s turnira.

Kakva je bila utakmica Rusija-Poljska na Euru 2012

Drugi meč na Euru 2012. odigrala je ruska reprezentacija protiv jednog od domaćina turnira - poljskog tima. Sastanak grupne faze održan je u Varšavi na Nacionalnom stadionu.

Počeo je meč koji je za rusku momčad bio težak. Sportisti obje ekipe bili su nervozni i pravili su neiznuđene greške. Domaćini su češće napadali, iako su igrači ruske reprezentacije više posjedovali loptu.

Na kraju prvog poluvremena, Alan Dzagoev otvorio je gol. U 36. minuti nakon transfera Andreja Aršavina postigao je treći pogodak na turniru protiv svojih protivnika. Nakon postignutog gola, Rusi su počeli igrati manje aktivno, dajući inicijativu poljskim nogometašima.

Vlasnici stadiona razlog za radost dobili su u 58. minuti susreta. Elegantnu loptu u prvih devet golova Malafejeva postigao je kapiten poljske reprezentacije Jacob Blashchikovsky. Od tog trenutka, igra je krenula "na putu sudara".

Emocije igrača često su prelazile dozvoljeno. U 60. minuti utakmice napadač domaćina Robert Lewandowski dobio je opomenu. Dobio je žuti karton zbog grubog udarca u noge Igora Denisova, koji zauzvrat nije ostao dužan i zaradio je žuti karton zbog razgovora sa sudijom.

Na kraju sastanka ruska reprezentacija izvršila je pritisak na protivnički teritorij, ali taktika nije donijela željeni rezultat. Trener Rusa Dick Advocaat zamijenio je Aleksandra Kerzhakova, umjesto kojeg se na terenu pojavio Roman Pavlyuchenko.

Sudija sastanka dodao je tri dodatne minute regularnom vremenu meča. Rusi bi mogli oteti pobjedu u teškoj utakmici. Naporima Aršavina stvorena je prilika za gol, ali pouzdana igra poljskog golmana Przemyslava Tytona spriječila je igrače da je iskoriste. Na samom kraju obračuna domaćini su imali pravo na slobodan udarac, ali ni on nije promijenio rezultat na semaforu. Rezultat 1: 1 - s njim su ekipe napustile teren.