FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Kakva Je Bila Utakmica Između Meksika I Kameruna

13. juna u brazilskom gradu Natal odigrala se druga utakmica Svjetskog prvenstva u Brazilu. Meksička reprezentacija sastala se s Kamerunom. Utakmica se odvijala po kiši, što je igračima stvaralo neke neugodnosti.

FIFA-in svjetski kup 2014.: Kakva je bila utakmica između Meksika i Kameruna

Prvu polovinu susreta Meksiko - Kamerun na Svjetskom prvenstvu u Brazilu možemo sa sigurnošću nazvati vremenom nebrojenih golova. Glavni događaji u četrdeset i pet minuta prvog poluvremena bili su otkazani golovi protiv obje ekipe. Dakle, u 12. minuti Dos Santos pogađa nakon bočnog centaršuta, ali linijski sudija poništava gol zbog kontroverzne ofsajd pozicije.

Prolazi samo nekoliko minuta, a Afrikanci nakon kornera šalju loptu u vrata Meksika. Cilj je otkazan zbog ofsajda. Odluka sudije nije bila kontroverzna. 30. minutu poluvremena obilježila je druga otkazana lopta protiv Kameruna. Nakon kornera, Dos Santos (napadač Meksika) došao je do lopte glavom, ali sudija je ponovo otkazao gol.

Drugo poluvrijeme održano je istim tempom kao i prvo. Nije bilo potrebe razgovarati o velikim brzinama, jer je teren igrao ulogu. Kiša je padala tokom cijele utakmice. Međutim, publika je ipak čekala postignutu loptu. To se dogodilo nakon rijetkog brzog napada Meksikanaca. Dos Santos je opet bio na vrhu, ali njegov udarac parirao je golman Kameruna. Međutim, Peralta je prvi pogodio loptu i završio loptu u praznu mrežu.

Tako je meksička reprezentacija pobijedila 1 - 0 i postigla prva tri boda u skupini A, po ovom pokazatelju jednaka Brazilcima. Kamerun i Hrvatska zatvaraju tablicu grupe A nakon prvog kola bez osvojenih bodova.