FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Kakva Je Bila Utakmica Hrvatska - Meksiko

23. juna na Svjetskom prvenstvu u Brazilu završila je grupna faza u skupinama A i B. U prvom kvartetu prvenstva jedna od važnih i posljednjih utakmica bila je utakmica između reprezentacija Meksika i Hrvatske. U ličnom obračunu ovih timova, odlučena je sudbina ulaznice za doigravanje.

Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2014: kakva je bila utakmica Hrvatska - Meksiko

Prvo poluvrijeme stiglo je s prednošću Hrvata. Imali su veći posjed lopte i pokušavali su brzo napadati, ali Europljani nisu uspjeli stvoriti zaista oštre trenutke. Najčešće su Hrvati dalekometnim udarcima remetili odbranu protivnika.

Predstavnici Centralne Amerike odabrali su taktiku kontranapada. To nije slučajno, jer bi Meksikancima bio dovoljan remi da napuste grupu. Uz takav slom, Meksiko bi se mogao pripisati favoritima utakmice. Upravo su igrovkoi ove momčadi u prvom poluvremenu stvorili dva opasna trenutka na hrvatskim vratima. Prvo je, nakon dalekog udarca vratara, stativa spasila Europljane, a onda je Peralta dobio divan pas iz dubine, otišao na randevu s Pletikosom, ali okliznuo se i nije mogao pogoditi kapiju. Prvo poluvrijeme završilo se neriješeno bez golova.

Druga polovina sastanka slijedila je malo drugačiji scenarij. Hrvati u napadnim akcijama ispali su još manje, a činilo se da su to dodali i Meksikanci. Prvo se sudac sažalio nad Hrvatskom kada nije dosudio penal zbog igre rukom u hrvatskom kaznenom prostoru. Ali tada je pravda prevladala. U 72. minuti nakon kornera, Rafael Marquez pogađa glavom. Radost Meksikanaca bila je toliko jaka da je njihov glavni trener, zajedno s igračima, pao u njegov zagrljaj na terenu.

Nakon toga su se Hrvati potpuno raspali. Promašili su još dva puta. Andres Guardado u 75. minuti i Javier Hernandez u 82. minuti postigli su poražavajući rezultat. Sada niko nije sumnjao da Meksikanci napuštaju grupu. Hrvati su uspjeli vratiti jedan gol na kraju meča, ali to je bila mala utjeha. Ivan Perišić u 87. minuti postigao je jedini pogodak protiv Meksikanaca.

Konačni rezultat utakmice 3 - 1 u korist Meksika omogućava pobjednicima da postignu 7 bodova u grupi A. Istodobno se uspoređuju s Brazilom, ali su inferiorni od domaćina prvenstva samo razlikom između golova postigao i primio. Brazil je na prvom mjestu, a Meksiko na drugom mjestu. Sada će se meksička ekipa u 1/8 finala sastati sa reprezentacijom Holandije.